У Чернівцях погодилися на спільний Моніторинг забезпечення освітніх потреб осіб, які належать до румунської національної меншини

У Чернівцях погодилися на спільний Моніторинг забезпечення освітніх потреб осіб, які належать до румунської національної меншини

14.04.2018, 14:29

14 квітня відбулась протокольна зустріч голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука з Державним секретарем МЗС Румунії, співголовою Українсько-румунської змішаної міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, що належать до національних меншин Денуцом Себастьяном Некулеєску.

Участь у зустрічі також взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, начальник управління міжнародного співробітництва та інвестицій Ганна Жебчук, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук, начальник відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігій управління культури облдержадміністрації Віктор Грига, радники голови обласної державної адміністрації Зіновій Бройде та Ольга Сабецька, а також голова обласної ради Іван Мунтян та заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бурбак обговорив актуальні питання двосторонніх відносин з Державним секретарем МЗС Румунії

Олександр Фищук привітав Державного секретаря МЗС Румунії, співголову Українсько-румунської змішаної міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, що належать до національних меншин на Буковині.

Він акцентував, що Чернівецька область й надалі демонструє приклад толерантного ставлення до усіх національних меншин, котрі проживають в краї, зокрема, до румунської: «Серйозних конфліктів на міжетнічному чи на релігійному грунті в нас не виникало. В краї забезпечено права на освіту румунською мовою, відповідно до освітніх запитів буковинців, - зазначив посадовець. - І ми не дозволимо російському агресору дестабілізувати ситуацію в регіонах компактного проживання нацменшин в Україні, зокрема, і на Буковині. Ми оперативно реагуємо на всі проблемні питання у розвитку румунських національних меншин в краї, разом з тим, ми повинні працювати спільно, аби упереджувати такі випадки та вчасно реагувати на них».

У свою чергу Денуц Себастьян Некулеєску наголосив, що Румунія та Україна мають багато спільних цінностей висловив вдячність обласній виконавчій владі за постійну підтримку румунської громади на Буковині і за всебічне сприяння у реалізації та задоволенні прав румунської національної меншини в краї. «Адже найголовніша наша цінність, котра об’єднує нас – це наші національні меншини, – додав Державний секретар МЗС Румунії. – Толерантність – ключове слово у наших відносинах».

Він також запевнив, що Уряд Румунії й надалі підтримуватиме українську громаду в Румунії, як і румунську громаду на території України.

Разом з тим, Румунія продовжує підтримувати шлях України до ЄС і НАТО, адже наша країна, будучи членом Європейського Союзу, розуміє всі ті труднощі, з якими зіштовхується Україна, впроваджуючи низку важливих реформ.

Також під час зустрічі сторони акцентували на необхідності консолідації зусиль задля пришвидшення процесу розбудови інфраструктури українсько-румунського державного кордону.

По завершенню зустрічі Олександр Фищук запросив Денуца Себастьяна Некулеєску долучитися до участі у черговому Засіданні Ради та робочих Комісій Єврорегіону «Верхній Прут», яке відбудеться 27 квітня у Чернівецькій області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Григорій Тіміш запросив держсекретаря МЗС Румунії відвідати Буковину, де компактно проживають етнічні румуни

У свою чергу Михайло Павлюк як заступник голови української частини Змішаної Українсько-Румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, зауважив про позитив відновлення після 2006 р. роботи Комісії, яку проведено 13 вересня 2017 року. За підсумками роботи Комісії ухвалено Протокол, в рамках якого домовлено про проведення у жовтні 2018 року чергового засідання Змішаної Українсько-Румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.

«Впевнений, що всі пункти, які прописані в Протоколі щодо задоволення освітніх, культурних та інформаційних потреб осіб, які належать до української національної меншини в Румунії, та осіб, які належать до румунської національної меншини в Україні, дотримуються в повній мірі. У вересні 2017 р. ми домовилися, що можливі законодавчі зміни не мають негативно впливати на стан забезпечення освітніх потреб.  При необхідності, відповідно до п. 1 блоку 2 документу, ми готові до спільного Моніторингу забезпечення освітніх потреб осіб, які належать до румунської національної меншини», - зазначив перший заступник голови облдержадміністрацїі.

Джерело:  http://www.bukoda.gov.ua

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.