У Чернівцях на уроці-шансі в бібліотеці старшокласникам розповіли як вберегтися від СНІДу

У Чернівцях на уроці-шансі в бібліотеці старшокласникам розповіли як вберегтися від СНІДу

03.12.2018, 16:05

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Головна його мета – нагадати людству про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

 Саме з метою покращення рівня обізнаності молоді з причинами стрімкого поширення, специфікою профілактики і лікування одного з найнебезпечніших захворювань сучасності та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих 29 листопада о 13.45 у відділі  абонемента ФОЮ ЧОУНБ ім. М.Івасюка відбувся урок–шанс «СНІД: як зупинити розповсюдження» (в рамках Школи соціальної адаптації підлітка «Пізнай себе»).

 На зустріч із старшокласниками гімназії №3 завітали керівник  Регіонального центру моніторингу та оцінки протидії ВІЛ-інфекції в Чернівецькій області Сергій Анатолійович Сорокатий та  лікар-методист  Чернівецького міського управління охорони здоров`я Іванна Ігорівна Герасимчук.

 Сергій Анатолійович при допомозі мультимедійної презентації  розповів гімназистам про  шляхи розповсюдження  ВІЛ-інфекції  та діяльність обласного центру, в якому здійснюється організація та надання населенню спеціалізованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної медичної допомоги. Цікавим доповненням до його виступили стали мультфільми «Курортне шоу  доктора Панацейко», в яких в гумористичній формі розповідалося, як вберегти себе від зараження ВІЛ.

 Медики звернули особливу увагу на ін`єкційний шлях розповсюдження СНІДу.

 Іванна Ігорівна наголосила, що люди, які вживають ін'єкційні наркотики – найбільш уразлива до інфікування група населення. Вони мають обмежений доступ до програм профілактики ВІЛ, лікуванню, догляду та підтримці. Адже споживання наркотиків є вкрай  криміналізованим. Саме тому їх ризик ВІЛ-інфікування набагато  вищий, ніж у пересічних людей.

 На цьому етапі до діалогу долучилася член Української спілки психотерапевтів, практичний психолог ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» Наталія Василівна Оксіна.  Психолог запропонувала учням гру «Життя з хворобою», яка наочно допомогла зрозуміти, як змінюється життя людини, котра починає вживати наркотики і що вона втрачає при цьому.

 Керівник ШСАП Ірина Хліповська презентувала учасникам  виставку-застереження  «Про ВІЛ і СНІД: вкотре і відверто» та роздала старшокласникам інформаційні пам`ятки «Знайте правду про ВІЛ-інфекцію і СНІД!».

1