У 2017 році на освіту Чернівецької області виділили 1 млрд 721 млн грн бюджетних коштів

У 2017 році на освіту Чернівецької області виділили 1 млрд 721 млн грн бюджетних коштів

20.08.2018, 13:30

 17 серпня на Суспільному мовнику Буковини в ефірі загальнонаціонального проекту #Звіти_наживо звітувала директорка Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук.

На початку програми Оксана Палійчук прозвітувала про свою діяльність у 2017-му році, а згодом відповідала на запитання ведучої, експертів у студії та глядачів.

Як ішлося в ефірі програми, чотири буковинські школи брали участь у тестуванні нових державних стандартів початкової освіти. У 2017 році на освіту Чернівецької області було виділено 1 млрд 721 млн грн бюджетних коштів, що суттєво дозволило покращити матеріально-технічну базу. 30 млн спрямували на енергозбереження. В області 40 кабінетів математично-природничих наук було повністю переоснащено.

Завдяки додатковій субвенції уряду, було отримано понад 4 млн грн на послуги кваліфікованих фахівців для дітей з особливими освітніми потребами, що дозволило на сьогодні навчати 258 дітей на інклюзивній формі навчання.

Експертка студії Олена Ончул, керівниця ГО Буковинське громадське об’єднання батьків дітей з особливими потребами “Дитячі долоні” поставила Оксані Палійчук таке питання: «Заклади освіти міста не просто недоступні, вони мега недоступні, і я це можу підтвердити як мама маленької дитини. У мене є потреба приїжджати в школу з дитячим візочком, і це неможливо. У нас досі залишаються в закладах рейкові пандуси — це порушення. Кнопки виклику, це також не є доступність. У нас є діти, які навчаються на індивідуальному навчанні, тому що фізично вони не можуть дістатися до школи. Крім того, доступність — це не тільки в’їзд у школу, це туалети, їдальні, підйомники на другий поверх, які також мають бути доступними».

У відповідь Оксана Палійчук сказала: «Абсолютно справедливо, я зазначила, що є розпорядження, складаються плани дій на кожній території і голови адміністрацій, влада на місцях зобов’язана за найближчі роки цю ситуацію виправити”.

Ще одним важливим питання, про яке говорили в ефірів #Звітів_наживо, було залучення батьківських коштів на освітні потреби дітей.

“Фінансового ресурсу виділено на кожний клас достатньо, але закупівлі, як показує практика, тендерні процедури не дозволяють цього зробити до 1 вересня. В цьому немає катастрофи. Якщо не буде парта одномісна завезена до 1 вересня, то буде до 1 жовтня або десь після жовтневих канікул. Стосовно батьківських коштів: батьки дорослі люди і їх ніхто не має права ні до чого змусити тому, що на основне кошти є”, — пояснила Оксана Палійчук.

Також директорка Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА наголосила, що бере під власний контроль питання щодо закриття пришкільного дитячого інтернату: “Департамент вважає неприпустимим закриття тих пришкільних інтернатів у гірській місцевості. Дитина в гірській місцевості не може 8-12 кілометрів добиратися до школи вранці й увечері, а це означає, що в структурі закладу має бути пансіонат, гуртожиток, де мають проживати ці дітки. Місцева влада зобов’язана! Я це питання буду контролювати, і ці 26 діток будуть проживати, щоб щодня відвідувати школу”.

Повний випуск програми «Звіти. Наживо» можна переглянути на сторінці у Facebook.

Наступні #Звіти_наживо будуть на такі теми:

Вересень — медична реформа.
Жовтень — початок опалювального сезону.
Листопад — бюджети міст.
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.

Джерело: https://bukovyna.tv/v-2017-rotsi-na-osvitu-chernivetskoyi-oblasti-vydilyly-1-mlrd-721-mln-grn-byudzhetnyh-koshtiv/

 

1