Ти, Горда, перш ніж на когось нарікати, глянь на себе збоку, - радить журналіст Іван Агатій

Ти, Горда, перш ніж на когось нарікати, глянь на себе збоку, - радить журналіст Іван Агатій

05.11.2020, 10:44

... і зарубай на носі, що про таких як ти каже зболений життєвими гризотами люд наш працьовитий...

Та по твоїх діяннях, зрозуміло, що тобі це по барабану. Бодай по ситуації, що в недобрий час спіткала жителів села Банилів Вижницького району.

І вже не раз, і не два, коли повенева вода розшалілого гірського Черемошу пошкодила газопровід і велика частина села прибережної зони залишилася без палива. Природа не питає, а в багатьох випадках і люто карає. Але, підкреслюю, що тобі, Горда, цього не зрозуміти, бо замість того аби напередодні холодів, які вже стукають у двері і люди вимушено перекривають основний шлях (хоча це не метод вирішення проблеми), цинічно капаєш на голову ОТГ Василя Дмитровича Соломка, бачте який: "...він своїм куцим висновком не те каже з приводу біди", – коли маляті-другому ні на чим кашу тепленьку зготовити матусі.

Горда, та той Соломко, на відміну від тебе усім серцем, як татусь маленького синочка Василька вболіває аби, якщо не сьогодні усіма зусиллями полагодити газопровід не чекаючи Різдва. Як думаєш, та ніц не думаєш, недолуго підкреслюючи в ефірі, що той Соломко не компетентний в темі і не в свої справи сунеться. Ач, який ти розумний!

Та тобі, Горда, до того, що зробив на керівних посадах Соломко, як від землі до неба, бо кожну справу Василь Дмитрович робить з турботою про людину, про кожну родину. Як і в ці дні, коли односельчани залишились без палива, а ти, зсилаючись на глупуваті циркуляри, шукаєш виходу з ситуації за принципом: "То не ми, то нас не стосується...".

Знаєш, що я подумав? Того Соломка громади сіл обирають на посаду свого керівника вже не один десяток літ і збудеться ще не раз. Дай йому Боже здоров'я та снаги, а такому, як ти, неодмінно показали б на двері. Цілком справедливо, бо тобі, чоловіче, не дано співпереживати, вболівати, допомагати. Раджу побувати в зруйнованих оселях Банилова, де малечі і досі ні на чім зготувати чайку та каші зварити, може, бодай, просвітлієш. Але тобі цього, зі всього видно, небом не дано.

без натяку на повагу, Іван Агатій, заслужений журналіст України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ дасть гроші на газопровід "Джурів-Банилів"

Мешканці Банилова перекрили дорогу: у "Чернівцігазі" Фірташа кажуть, що не мають грошей на ремонт газопроводу, який зруйнувала повінь, а в ОДА чекають на транш від уряду (ОНОВЛЕНО) 

Чи є сподівання на те, що жителі сіл Банилів, Слобода-Банилів, Коритне, Бережонка, Бережниця і Замостя матимуть взимку газ, під час пресконференції розповів голова правління АТ «Чернівцігаз» Віктор Горда, - пише https://acc.cv.ua/.

Існує 22 роки та пережив 3 аварії

Перехід «Джурів – Банилів» збудували в 1998 році.

Перша аварійна ситуація внаслідок повені виникла там у 2008 році. Газопровід був наполовину зруйнований. Тоді впали стійки і сама труба опинилася в річці. На 2 місяці залишилися без газу 2600 осель шести вказаних вище сіл.

У 2010 році ситуація повторилася. Річка знесла всі опори. Газопровід знову впав. Тоді його демонтували та відремонтували заново. Роботи з відновлення вдалося зробити до початку опалювального сезону.

«Цей перехід є власністю держави, він збудований за кошти з держбюджету. Тож, будь-які ситуації, пов’язані зі стихійними лихами або капітальними ремонтами, якщо вони не передбачені в інвестиційних програмах нашого підприємства, здійснюються за рахунок субвенцій з державного бюджету», - пояснив Віктор Горда.

Збудували тимчасовий газопровід

У червні цього року черговий паводок повністю зруйнував дві опори. Газівники були змушені демонтувати газопровід. Ті ж таки села знову залишилися без «блакитного палива».

«Два місяці вони залишалися без газу. Відтак ми прийняли рішення збудувати новий газопровід за власні кошти з нашого аварійного фонду. Але даний новозбудований нами газопровід передбачений виключно для забезпечення газом у літній період, коли обсяги використання мінімальні. Це обійшлося в 1 200 000 гривень», - розповів Віктор Горда.

Проте, 31 жовтня було зафіксовано різке падіння тиску в тимчасово збудованій новій мережі. Спільна робота з «Укртрансгазом» щодо підняття тиску не дала результатів. Тож у «Чернівцігаз» були змушені повністю припинити газопостачання до сіл Бережонка, Бережниця, Банилів та Слобода-Банилів. Наразі без газопостачання залишаються 1600 обійсть абонентів.

«Цю ситуацію ми не можемо врегулювати. Тимчасовий газопровід не дає фізичної можливості забезпечити ці села необхідними обсягами газу. А перехід «Джурів – Банилів» не фінансується державою. Ми відправили в район Бережонки та Бережниці нашу лабораторію, яка повністю дослідила наші мережі та перевірила обладнання на предмет можливості прийому газу під вищим тиском. Сьогодні прийнято рішення підняти тиск в цій мережі та запустити газ у Бережонці та Бережниці. Тож, наразі без газу і в безвихідній ситуації в нас залишаються Банилів і Слобода-Банилів – близько тисячі абонентів», - пояснює голова правління АТ «Чернівцігаз».

Держава не виділяє кошти

За словами Віктора Горди, компанія зверталася до Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики, НКРЕКП, ОДА, Вижницької районної ради, голів ОТГ та активістів. Загалом написали близько 20 листів.

«НКРЕКП дала нам дозвіл на проведення перерахунків плати за розподіл. Це єдиний позитив, якого вдалося домогтися. Інші переписки не приносять результатів - на цей момент коштів немає. Вартість проекту – 9 мільйонів гривень. Газова частина, якщо нас оберуть виконавцем робіт, складе 700 тисяч гривень. Ми підготувалися до робіт і якщо буде фінансування, готові будемо виконати нашу частину робіт в найкоротші терміни», - каже Віктор Горда.

Водночас на газопроводі є багато робіт, не пов’язаних із газовим господарством: руслорегулювання, встановлення опор, заливання бетону, встановлення конструкцій тощо. Це вже не компетенція «Чернівцігазу».

«Заступник ОДА наразі в Кабінеті Міністрів намагається вчергове пояснити, що Буковина – такий же регіон України, як і, наприклад, Івано-Франківщина, яка гроші отримала одразу в червні, а наприкінці серпня вони вже відновили всі газогони. Не знаю, чи знайде якийсь відгук, але нам дуже б хотілося, щоби всі наші потуги зі збудування резервного газопроводу, утримання тиску, цілодобового чергування наших працівників не були марними. Тому, що зроблено дуже багато, а результату, з точки зору наших споживачів, немає. І я їх розумію: холодні будинки, відсутність газу, а люди встигли за 20 років отримувати цю послугу і давно демонтували твердопаливні котли», - заявив Віктор Горда.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

1