
"Це як конвеєр: лікують і травматологи, і кардіологи". Як на Буковині протидіють черговій хвилі COVID-19, - репортаж Суспільне Буковина
У Чернівецькій області виникла критична ситуація з поширенням коронавірусу. Другий тиждень поспіль кількість інфікованих зростає, а щодоби ушпиталюють приблизно сто людей. Суспільне розповідає, наскільки збільшилося навантаження на лікарів та як вони з цим справляються.
Одних виписуємо – інших привозять
Кіцманська лікарня – одна з перших, де почали приймати хворих з COVID-19. Таких пацієнтів у ній лікують майже рік. З інфікованими працюють у п'яти відділеннях.
Суспільне Буковина
Пацієнт кіцманської лікарні
У "червоній" зоні лікарні працює завідувачка терапевтичного відділення Ольга Смикало. За її словами, за останні кілька тижнів хворих побільшало, а вільні ліжка довго не пустують. "Це як конвеєр – одних виписуємо, інших одразу везуть, не можемо обіцяти, що завтра буде місце", – каже вона.

Терапевтка Ольга Смикало оглядає пацієнта з коронавірусом
У грудні та січні відділення могло працювати як терапевтичне. Згодом через збільшення кількості хворих його довелось перепрофілювати вдруге.
"Дзвонить начмед і питає: "Коли ви зможете приймати інфікованих?" Була 11:00, я питаю: "Скільки ви даєте мені часу?" Каже, що потрібно до понеділка. О 14:00 ми вже були готові", – говорить Ольга Смикало.
Поки ми перебуваємо у відділенні, на пост медсестри телефонують. Це означає, що везтимуть нового пацієнта. Транспортують його лежачи на животі – так хворим менш боляче. За словами лікарки, пацієнтів з важкою формою хвороби побільшало.

Шпиталізація пацієнта з важкою формою коронавірусу
У відділенні Ольги 23 пацієнтів – у кожного підтверджене інфікування. "Якщо я говорила, що у квітні важкі хворі, а потім казала осінні хворі – важкі, зараз пацієнти ще складніші. Є тривога, щоб не захворіли лікарі", – розповідає завідувачка.

Медпрацівники кіцманської лікарні
У кардіологічному відділенні готують 30 ліжок для "ковідних" пацієнтів. За словами головного лікаря Володимира Хромюка, наступним, за необхідності, перепрофілюють дитяче. Нових працівників не наймають, з хворими працюють лікарі-терапевти, кардіологи, травматологи та неврологи.

Кіцманська районна лікарня
Інфекціоністи працюють майже без вихідних
Збільшується кількість недужих і в обласній лікарні: там перебуває приблизно 150 пацієнтів з коронавірусом. Водночас кількість лікарів не змінилася. У штаті десятеро інфекціоністів.
Інфекціоністка Наталія Костіна з колегою в обласній лікарні
Інфекціоністка Наталія Костіна доглядає за 15 пацієнтами, частина з них у важкому стані.
"Я сьогодні чергую, а завтра оглядаю хворих. Далі у мене мали би бути вихідні, але я прийду знову, бо своїх важких пацієнтів не можу залишити комусь на голову", – розповідала вона.
Пацієнт у боксі інфекційного відділення в обласній лікарні
За словами Наталії, наразі в інфекційному відділенні мають 45 точок доступу до кисню, усі вони зайняті. Ще частина пацієнтів отримує кисень з концентраторів.
Деякі хворі лежать у палатах, де раніше були навчальні аудиторії. Так у лікарні збільшили кількість місць ще на початку епідемії.
З 22 лютого в Чернівецькій області впродовж тижня розгорнуть 500 додаткових ліжок для хворих на коронавірус. Наразі зайняті 55% місць, втім щодня ушпиталюють понад сто пацієнтів.
Джерело: https://suspilne.media/106413-likuut-i-travmatologi-i-kardiologi-ak-na-bukovini-protidiut-cergovij-hvili-covid-19/