Суд остаточно відмовив Саакашвілі в наданні статусу біженця

Суд остаточно відмовив Саакашвілі в наданні статусу біженця

03.01.2018, 19:13

У момент оголошення рішення Саакашвілі не було в залі суду.   

Окружний адміністративний суд Києва відмовив екс-президенту Грузії, лідеру партії "Рух нових сил" Міхеілу Саакашвілі у визнанні незаконним рішення Управління Державної міграційної служби в Київській області, яким йому відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України. Відповідне рішення було винесено в середу, 3 січня.

"У задоволенні позову відмовити повністю", - оголосила рішення суддя Окружного адмінсуду Києва.

У момент оголошення рішення Саакашвілі не було в залі суду.

Пізніше захист лідера партії "Рух нових сил", екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі заявив, що має намір оскаржити рішення Окружного адміністративного суду Києва.

"За законом у нас є 30 днів на оскарження, ми це обов'язково зробимо в найближчі дні", - сказав адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький.

У коментарі журналістам захисник також підкреслив, що прийняте в цю середу рішення суду не дає підстави українській владі екстрадувати Саакашвілі.

"Поки ми будемо оскаржувати сьогоднішнє рішення, Саакашвілі буде перебувати в статусі особи, яка оскаржує рішення суду. І цей статус дозволяє йому перебувати в Україні. Українській владі не можна проводити дії щодо видворення Саакашвілі", - підкреслив Чорнолуцький.

Нагадаємо, що раніше Саакашвілі заявив про намір оскаржити наказ Управління Державної міграційної служби в Київській області, яким йому відмовлено в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Як пояснила прес-служба Окружного адмінсуду, позивач просить суд визнати незаконною бездіяльність Управління ДМС у Київській області з проведення розгляду заяви Саакашвілі про визнання його особою, яка потребує додаткового захисту, поданому до цього управління 26 жовтня.

У жовтні генпрокурор Юрій Луценко, який раніше заявляв про неможливість екстрадиції Саакашвілі, повідомив про те, що ситуація змінилася, і екс-президента Грузії можуть вислати з країни у зв'язку з відмовою Державної міграційної служби надавати йому притулок в Україні.

Тим часом у МЗС Грузії заявили, що процес екстрадиції Саакашвілі "йде звичайним ходом".

30 листопада Державна міграційна служба продовжила Саакашвілі дозвіл на перебування на території України ще на три місяці.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.