Санкції щодо «топ-контрабандистів»: стало відомо, які обмеження встановили на двох бізнесменів з Буковини

Санкції щодо «топ-контрабандистів»: стало відомо, які обмеження встановили на двох бізнесменів з Буковини

04.04.2021, 20:53

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 квітня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Цим рішенням РНБО підтримала внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій строком на три роки до десяти фізичних осіб.

Глава держави, розповідаючи про рішення РНБО у своєму відеозверненні, зазначав, що вперше в історії України запроваджуються персональні санкції, зокрема заблоковані активи та майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ, Апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди.

"Боротьба з контрабандою буде продовжена, це перша десятка, але точно не остання", – наголосив Президент.

Глава держави додав, що, за розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 мільярдів гривень, які недоотримав державний бюджет.

Також, згідно з рішенням РНБО, санкції застосовані до 79 компаній.

Кабінет Міністрів разом з СБУ та Національним банком України мають забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності вказаних обмежувальних заходів.

Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Санкції проти "топ-контрабандистів": що вони означають

Згідно з оприлюдненим на сайті Офісу президента документі, санкції введено щодо 10-ти осіб, яких Зеленський нещодавно у своєму виступі назвав "топ-10 контрабандистами". Нагадаємо, серед них є двоє бізнесменів з Чернівецької області.

Зокрема, санкції введено щодо Кушніра Юрія Радуловича, який народився 21 березня 1969 року, є громадянином України, зареєстрований за адресою: Чернівецька область, Глибоцький р-н, с. Старий Вовчинець, вул. Головна, 1.

В указі президента вказано, що Кушнір володіє такими паспортами громадянина України для виїзду за кордон: FA775513, FG775513, FJ292632 (KUSHNIR YURII), ІНПП 2528215657.

Також санкції указом президента введено щодо Єрімічука Олександра Володимировича, який народився 31 грудня 1971 року, є громадянином України, зареєстрований за адресою: м. Чернівці, вул. Переяслівська, 4, кв. 6.

Він, згідно з указом президента, володіє паспортами громадянина України для виїзду за кордон: FK097808, EP491783, EX648805 (YERIMICHUK OLEKSANDR), ІНПП 2629707018.

Які обмеження передбачені?

Список заборон та обмежень щодо Олександра Єрімічука та Юрія Кушніра складається із 11-ти пунктів:

1. Блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;

2. Обмеження торговельних операцій;

3. Обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;

4. Запобігання виведенню капіталів за межі України;

5. Зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;

6. Анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;

7. Заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;

8. Заборона або обмеження заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів та повітряних суден до повітряного простору України або здійснення посадки на території України;

9. Повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;

10. Заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;

11. Припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави.

Зазначається, що ці санкції щодо Олександра Єрімічука та Юрія Кушніра будуть дійсними упродовж трьох років.

1