Річниця ухвалення Конституції України. Чи виконується в Україні Основний Закон?

Річниця ухвалення Конституції України. Чи виконується в Україні Основний Закон?

29.06.2012, 00:24

Віталій Кличко: Конституційна асамблея в її нинішньому виді – це фарс

Лідер партії «УДАР» Віталій Кличко вважає, що першочерговою проблемою сьогодні залишається нехтування Конституцією з боку влади, яка робить з Основного Закону «фіктивний документ», не обов’язковий для виконання.

 Про це Кличко написав у своєму блозі. Він різко критикує рішення Конституційного суду, який 2010 року по суті передав всю владу в країні одній особі – президенту, якого при обранні ніхто не наділяв такими повноваженнями. Кличко наголошує, що при цьому КС «забув», що змінювати Конституцію має право лише Верховна Рада своєю конституційною більшістю і громадяни шляхом всеукраїнського референдуму.

 «На папері держава гарантує права і свободи – жодні з них не можна скасувати. В реальності ж усе навпаки. Саме ця влада прийняла таку пенсійну реформу, що багато українців тепер до пенсії просто не доживуть, ускладнила життя підприємцям, чорнобильцям, інвалідам, науковцям. Більше 30 млн. громадян постраждали від таких «реформ». Для дрібних та середніх підприємців – підвищують податки, для свого бізнесу – створюють максимально сприятливі умови і безтендерний рай», – вважає Кличко.

 На думку лідера «УДАРу», «право на працю, захист від незаконного звільнення, гідну заробітну плату закінчується там, де починається «право начальника». Тим часом в ВР вже готові прийняти новий Трудовий кодекс, який зробить мільйони українців безправними найманцями».

 Кличко констатує: все це – докази того, що Основний Закон в Україні не діє. «Однак замість того, аби виправляти ситуацію та боротися з проблемами, влада просто заявляє – мовляв, Конституція погана, тому її треба змінити. Й чомусь нікому в голову не приходить проста думка: «А може варто просто почати цю Конституцію виконувати?». Адже вона – не просто текст, надрукований на папері. Це – договір суспільства і влади, правила гри, яких повинні дотримуватись усі», – переконаний лідер «УДАРу».

 Політик наголошує: жодна Конституційна асамблея не вирішить проблем суспільства, особливо, якщо вона із самого початку зорієнтована в першу чергу на те, аби обслуговувати владу. «Тому партія «УДАР» не братиме участі у роботі Конституційної асамблеї. Це – фарс, до якого ми не хочемо мати жодного відношення. Упевнені, що говорити про перегляд Конституції може лише влада, яка має довіру людей. І вже точно не ті, хто постійно порушує закон», – пише Кличко у своєму блозі.

 «Справа керівництва країни – займатися соціальними та економічними проблемами. А якщо це не виходить, то дати можливість громадянам восени обрати таку владу, якої вони прагнуть. А всі ці конституційні «покрашення» – ні що інше, як імітація бурхливої діяльності у власних інтересах», – переконаний Віталій Кличко.

Фото: БукІнфо

Річниця ухвалення Конституції України. Чи виконується в Україні Основний Закон? 

Основним завданням Конституції є захист прав громадян. Але чи захищає сьогодні основний закон України людей?  У 2010 році відбулася фактична зміна конституційного ладу, коли Конституційний Суд України одноосібно, без рішення Верховної Ради змінив конституційний устрій держави фактично на президентську республіку. Тож чи виконувалась тоді стаття 5 Конституції, відповідно до якої «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ»?

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів недопустиме обмеження прав і свобод. А як назвати те, що на 5 років підвищено пенсійний вік для жінок, на 10 років підвищено страховий стаж для чоловіків і жінок, на 5 років вислуга років для військовослужбовців?

 Держава має забезпечувати захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Проте Україна сьогодні посідає 152 місце зі 183 країн за індексом корупції Transparency International .

За 5 місяців 2012 року заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах України збільшилася майже на 10%.  Заборгованість із заробітної плати в Україні складає біля 1 млрд. 100 млн. гривень. За останні два з половиною роки заборгованість із заробітної плати на державних підприємствах зросла майже на 70%.

Проте, знову ж таки,  статтею 43 гарантується право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. На такі умови праці заслуговують українці?

Тому твердо можемо сказати,що Конституція України не виконується. І у першу чергу її не дотримується влада. Замість того, щоб дотримуватись конституційних норм, влада береться обмежувати права інвалідів, «чорнобильців», «афганців», пенсіонерів, держслужбовців. Ми вважаємо, що така влада не має морального права говорити про зміну Конституції.

 Суворо дотримуватися Конституції та законів України — це принципова позиція всієї партії, нашого лідера і кожного партійця. Ніяка посада, ніякий статус не дає право порушувати Конституцію. На жаль, в нашій державі конституційні норми порушують навіть ті, чиїм основним обов’язком є захист прав громадян. Партія «УДАР» завжди боролась і надалі буде робити все можливе для того, щоб конституційні права громадян були захищеними.

Роман ВАНЗУРЯК,

Голова Чернівецької обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка».

 58000, Чернівці, вул. Гоголя, 8, тел. +3(098)674.4.214

e-mail: [email protected],

web: http://chernovtsy.klichko.org

1