Нардепи розміняли безвізовий режим на приховані статки: як голосували буковинські депутати

Нардепи розміняли безвізовий режим на приховані статки: як голосували буковинські депутати

26.01.2016, 17:48

Сьогодні, 26 січня, український парламент не став розглядати скасування норми в державному бюджеті щодо запровадження електронного декларування доходів чиновників, яке перенесли на 2017 рік.  

Спікер Володимир Гройсман 7 разів намагався включити відповідний законопроект до порядку денного. Максимальна кількість підтримки - 206 голосів, пише ТСН.

На сайті Верховної Ради оприлюднили результати голосування. Так, з нього видно, що більшість буковинських депутатів голосували "за": Микола Федорук, Максим Бурбак, Оксана Продан, Іван Рибак, Григорій Тіміш, Михайло Гаврилюк. Проте їхніх голосів виявилось замало.

Утримався Богдан Онуфрик з фракції партії "Блок Петра Порошенка". Відсутньою під час голосування була Марія Матіос.

Жодного голосу за рішення не дала фракція "Опозиційного блоку", у лавах якої колишній голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв.

Верховна Рада не включила до порядку денного сесії законопроект щодо скасування норми, внесеної в закон про державний бюджет на 2016 рік, згідно з якою запровадження електронного декларування доходів чиновників переноситься на 2017 рік.

Депутати 7 разів намагалися включити відповідний законопроект (№ 3755) до порядку денного, але він набирав максимум 206 голосів.

Як видно з результатів голосування, за законопроект не голосували більше 30 депутатів від БПП, ще 29 депутатів фракції відсутні на засіданні, від НФ не голосували 9 депутатів, ще 10 відсутні. Загалом проігнорували голосування 61 нардеп "Блоку Петра Порошенка", 22 представники "Народного фронту", 9 депутатів від "Самопомочі", 12 від "Волі народу", 8 радикалів Олега Ляшка і 9 членів фракції "Батьківщина".

Водночас депутати включили до порядку денного сесії законопроект про Державний Прапор України та законопроект про нульову декларацію.

Серед інших включено і законопроект, який стосується забезпечення розрахунків в паливно-енергетичному комплексі щодо держпідприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”.

Нагадаємо, 4 січня стало відомо, що в остаточному варіанті проекту закону про держбюджет-2016 з`явилася поправка, згідно з якою на рік перенесено запровадження електронного декларування доходів чиновників.

Електронне декларування є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з країнами Шенгенського договору.

Міністр юстиції Павло Петренко написав на своїй сторінці в Facebook, що уряд вимагатиме провести розслідування, щоб виявити, яким чином ця правка з`явилася у фінальному тексті держбюджету.

5 січня народний депутат від ”БПП” Вадим Денисенко зареєстрував у ВР законопроект ”Про внесення змін до закону ”Про запобігання корупції” (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (№3755), яким пропонується скасувати норму про відтермінування до 2017 року електронного декларування доходів чиновників.

Частково використано матеріали vidido.ua та molbuk.ua

1