'Припинити маніпулювати з кількістю кандидатур': «Батьківщина» озвучила подібну вимогу до Порошенка щодо ЦВК, що й 'Народний фронт'

"Припинити маніпулювати з кількістю кандидатур": «Батьківщина» озвучила подібну вимогу до Порошенка щодо ЦВК, що й "Народний фронт"

07.07.2018, 00:39

«Батьківщина»  вважає, що президенту треба припинити маніпулювати з кількістю кандидатур на членів ЦВК і внести у парламент рівно стільки, скільки є вакантних місць – 13.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «NewsOne».

Парламентарій нагадав, що згідно з Резолюцією ПАРЄ, кожна фракція має бути представлена у складі ЦВК принаймні одним представником. «Батьківщина» подавала свого кандидата, але Порошенко спочатку не включив його у своє подання,а потім подав 14 кандидатур замість 13, щоб когось із опозиції викинути  «за борт».

«Президент, який має 5 чи 6 місце в електоральному рейтингу, хотів мати у ЦВК 10 своїх людей, щоб контролювати хід виборів і фальшувати їх. Але 2/3 складу ЦВК під Порошенком – це  абсолютний перебір. І тому Рада не пішла на такий сценарій», – пояснив заступник Голови партії.

Натомість БПП влаштували демарш: усі представники фракції вийшли із зали.

«Таким чином вони хотіли залякати парламент і показати, що без них  він не зможе ухвалити  жодного рішення. І в разі неголосування  можна  запустити процедуру дострокових виборів. Але парламент показав потенціал і без БПП – дав 240 голосів за законопроект про «Голос України», – пояснив народний депутат.

Іван Крулько переконаний, що Порошенко хоче  залишитись при владі, але вже зараз за всіма соцопитуваннями він посідає 5-6 місце на президентських виборах, тоді як Юлія Тимошенко – перше.

«Президент розуміє, що забезпечити йому перемогу може або ЦВК з його людей, або старий склад ЦВК на чолі з Охендовським, який брав гроші з «чорної каси Януковича». Порошенко, до речі, нагородив Охендовського орденом, щоб забезпечити парламентські і місцеві вибори», -резюмував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада готується до фальсифікацій на президентських виборах, - «Батьківщина»

Нагадаємо, голова фракції "Народного фронту" у Верховній Раді України, народний депутат України Максим Бурбак з парламентської трибуни заявив про необхідність висунути 13 кандидатів до складу Центральної виборчої комісії, щоб жодна політична сила не мала переваги у складі комісії. 

«Для того, щоб оновлювати ЦВК, яка потрібна всій країні, треба, щоб було подання 13 кандидатів на 13 посад, і щоб всі фракції і групи були представлені. Щоб не було навіть натяків на можливість узурпації кількості членів ЦВК в одних руках. Тому замість того, щоб виходити із зали, треба лишатися тут і домовлятися з усіма. Щоб ЦВК було сформовано за всіма демократичними європейськими принципами», - Maksym Burbak.

"Це схоже на політичну авантюру - входити в обговорення питання ЦВК, не маючи чіткої конструкції, який буде наступний склад оновленої комісії. 14 кандидатів на 13 посад, і при рішенні профільного комітету, що всі підходять. То хто з них зайвий?", - наголосив керівник фракції.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.