Пригожин призначив командиром ПВК Вагнера у Білорусі 'Піонера' родом з Чернівців, , який воював у Чечні й Сирії – ЗМІ

Пригожин призначив командиром ПВК Вагнера у Білорусі "Піонера" родом з Чернівців, , який воював у Чечні й Сирії – ЗМІ

27.07.2023, 08:15

Керівником ПВК Вагнера у Білорусі став 47-річний Сергій Чубко на прізвисько "Піонер", який народився і провів дитинство у Чернівцях

Про це повідомляє моніторинговий центр All Eyes On Wagner.

За даними проєкту 25 червня Євген Пригожин виголосив є промову перед кількома сотнями вагнерівців передав прапор колишньої бази групи Вагнера Молькіно новому командиру бази Осиповичі  – "Піонеру". Це прізвисько Сергія  Володимировича Чубка, особистий номер М-2870. Це 47-річний ветеран групи Вагнера. Він народився в Чернівцях у 1976 році та переїхав до Росії на початку 90-х до Росії разом з батьками.

За даними бази "Миротворець", Чубко зареєстрований у Новоросійську Краснодарського краю. Проходив службу у ВДВ, потім працював в охоронному агентстві. У All Eyes On Wagner  стверджують, що у 2003 році він навіть був головою комісії у справах молоді адміністрації Новоросійська, а у 2005 році став заступником голови окружної адміністрації. З 2014 року він очолює Козаче товариство міста Новоросійська за спеціалізацією безпеки разом з Геннадієм Відергольдом, Олегом Колесніковим і Леонідом Назаровим. Ці "козаки" потім воювали на боці так званих ДНР та ЛНР.   

До ПВК Вагнера Чубко приєднався у 26 січня 2017 року і брав участь у бойових діях у Сирії (був частиною групи вагнерівців, яка наступала у районі нафтового родовища Дейр-ез-Зор у 2018 році). У 2020 році він повернувся до Росії, працював в логістичних та охоронних компаніях.

У 2021 році знову вертається до Сирії, звідки їде Центральну Афрку як керівник операцій. З моменту його прибуття в Центральноафриканську Республіку до його вступу під командування білоруською базою в Центральноафриканській Республіці було зафіксовано 137 інцидентів насильства проти мирних жителів, що призвело до 686 смертей. Були задокументовані випадки переслідування цивільних осіб і гуманітарних працівників групою Вагнера за його наказом, а також численні випадки свавільних затримань, насильства та систематичних практик терору.

Як вагнерівці опинилися в Білорусі

Після заколоту ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина, який відбувся наприкінці червня, у Кремлі повідомили про передислокацію найманців до Білорусі.

27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив прибуття до країни Євгена Пригожина. За його словами, вагнерівці, які прибули разом із ним, не охоронятимуть розміщену там російську тактичну ядерну зброю. Проте Лукашенко наголосив, що очікує від найманців допомоги в обороні Білорусі. Щоправда, від кого має намір оборонятися Білорусь, диктатор не уточнив.

29 червня супутник зафіксував зведення наметового табору неподалік Осиповичів у Могильовській області Білорусі, а 3 липня росЗМІ опублікували фото ймовірного табору для вагнерівців.

11 липня в міноборони Білорусі заявили, що вагнерівці навчатимуть армію РБ воювати.

14 липня повідомлялося, що під Осиповичами (Білорусь) проходять заняття з підрозділами територіальних військ, де інструкторами з деяких військових дисциплін виступають бійці ПВК Вагнера.

Уранці 15 липня в Білорусі було помічено велику колону легкових та вантажних автомобілів на номерах так званих ДНР і ЛНР. Ймовірно, це були найманці ПВК Вагнера. У Держприкордонній службі підтвердили цю інформацію.

У неділю, 16 липня, моніторингова група Беларускі Гаюн повідомила, що на контрольно-пропускному пункті на кордоні між Білоруссю та РФ встановили два прапори - Росії та ПВК Вагнера.

Вагнерівці оголосили, що 30 липня буде закрита головна база ПВК у РФ - вона знаходиться у населеному пункті Молькіно, що у Краснодарському краї.

19 липня фінансист ПВК Вагнера Євген Пригожин виступив у Білорусі перед вагнерівцями, назвав ситуацію на фронті "ганьбою" та закликав найманців "дочекатися моменту, щоби проявити себе по повній".

Пізніше, 23 липня, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про бажання розміщених у його країні найманців з російської ПВК Вагнера "сходити на екскурсію" до Польщі. Після цього, того ж дня, стало відомо, що до Білорусі прибула десята колона вагнерівців, в якій щонайменше десять одиниць техніки.

В Інституті вивчення війни заявили, що немає жодних ознак того, що вагнерівці у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.

Фото: скріншот

Джерело: https://zahid.espreso.tv/pvk-vagnera-u-bilorusi-ocholiv-pioner-rodom-z-chernivtsiv

1