
Проблема не у відсутності коштів: Світлана Біленкова розкритикувала організацію демонтажу і збереження архітектурного декору з обєктів культурної спадщини у Чернівцях
Якщо саме така організція демонтажу архітектурного декору з об'єкта культурної спадщини з вивезенням його не відомо ким у невідомому напрямку і є одним з елементів памяткоохоронних заходів, то до кінця року історичне середовище міста повністю втратить свою автентику, а відтак (цілком зрозуміло) і цінність.
Таку думку виловила експертка Світлана Біленкова.
- Далі!?.. У контексті "коригування... давно вже відкоригованого ІАОП" так звана робоча група фахівців визначатиме, що архітектурний декор "пропав", зруйнувався або "зник", а сама памятка втратила історико-культурну цінність, є "аварійною" і підлягає так званому "вилученню" з Переліку памяток... і в кінцевій стадії - демонтажу обєкта нерухомості з подальшим вивільненням під псевдоісторичну забудову.
- Дивні заходи!... Без відповідного розпорядження міського голови щодо створення спеціальної фахової комісії на предмет обстеження "аварійного" стану декоративних елементів памяток архітектури (кудись поділися фахові волонтери-інспектори по спадщині...); чіткої інвентаризації елементів (які підлягають демонтажу або вже демонтовані); визначення єдиного пункту збереження архітектурного декору (з переліком профільних навчальних закладів); розгляду можливості укладення договорів співпраці з відповідними профільними навчальними закладами та установами щодо організації їх збереження та архівації автентичних архітектурних елементів для організації практичного навчального процесу (історичних дверей, металодекору, ліпнини, деревини, кераміки, тощо) з обовязковим формуванням облікової документації демонтованого автентичного матеріалу (адреса, опис, статус памятки, архітектурні кресленики і т.п.: це як своєрідна тимчасова картка памятки); тобто без відповідно налагодженого менеджменту управління даним процесом (кошти на це не потрібні!!!) у місті ладу з памяткоохоронними процесами не буде!
- Будуть тільки "звітування" щодо змін планувальної структури територій історичних ареалів під виглядом так званого "сквероутворення" без відповідно передбаченої науково обгрунтованої проектно-кошторисної документації і т.п. Тому, проблема не у відсутності коштів... Самі по собі реставраційні майстерні не зявляться! Майбутніх реставраторів треба навчати своїми силами і можливостями... - підсумувала Світлана Біленкова.
- Скільки коментарів варто писати у соціальних мережах, щоби працювати у галузі памяткоохоронної справи у рамках чинного законодавства!?
Сюжет ТВА про ситуацію з будинком на вулиці Богдана Хмельницького