Портрет журналіста: молодий, але досвідчений і зі знанням іноземної мови

Портрет журналіста: молодий, але досвідчений і зі знанням іноземної мови

06.06.2017, 09:29

 Традиційно вважається, що професія журналіста престижна та необхідна для демократичного розвитку суспільства. До речі, професійне свято медійники відзначають в Україні 6 червня. Напередодні Дня журналіста Міжнародний кадровий портал hh.ua, дослідив, який він - український журналіст. Згідно з отриманими даними, кожен другий кореспондент працює у професії більше 6 років. 45% журналістів мають базові знання англійської, а 14% вільно володіють іноземною мовою, що дозволяє їм спілкуватися з іноземцями та використовувати англійську у роботі.

Як показав аналіз бази резюме hh.ua, професію журналіста у нашій країні до певної міри можна вважати жіночою. 57% жінок відмічають, що працюють у проф.сфері медіа.

Щодо освіти, то 88% пошукачів мають вищу фахову освіту (бакалавр, спеціаліст або магістр). Разом із тим, чимало журналістів мають вищу освіту за іншим напрямком. Серед них є культурологи, дизайнери, філологи, маркетологи тощо.  І тільки 12% тих, хто хоче бачити себе зайнятим у сфері ЗМІ, отримали лише середню освіту.

Світлина від BukNews.

 Згідно з даними, заявленими в резюме, більшість пошукачів володіють іноземною мовою. 45% пошукачів мають базові знання англійської мови. При цьому, кожен сьомий може проходити інтерв’ю. 14% пошукачів вільно володіють іноземною, що дозволяє активно співпрацювати з іноземними колегами, експертами та героями матеріалів. Кожен восьмий може читати професійну літературу. Лише 13% пошукачів взагалі не знаю іноземної та не мають можливості залучати досвід свої колег з інших країн у своїй роботі.

 Якщо говорити про вік професії, то більшість (54%) серед журналістів – це молоді люди віком до 35 років.

Світлина від BukNews.

Щодо досвіду, який мають українські медійники, то більше ніж у половини нараховується понад 6-ть років досвіду роботи за фахом. Кожен четвертий працює протягом 3-6 років. 15% - протягом 1-3 років. Ще 7% претендентів тільки планують розпочати кар'єру у сфері журналістики.

Бажаючи привернути увагу роботодавців, журналісти акцентують увагу на вмінні працювати в команді, хороших редакторських навичках, креативності та грамотності у написанні текстів. Як показав огляд вакансій, роботодавці висувають доволі серйозні вимоги до претендентів. Серед них: знання іноземних мов, гарні аналітичні здібності, а також навички роботи з мультимедійним контентом та SMM.

 Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і більше ніж 90 тис. активних резюме журналістів на Міжнародному кадровому порталі  hh.ua у травні 2017 року.

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме — більше 24 млн.

З допомогою hh.ua більше 55 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 990 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західного взірця».

Усі проекти HeadHunterрозміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутменту HeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна «Премія HR-бренд» — єдиний професійний конкурс в області побудови репутації роботодавця.

У кожній кар’єрі є hh.ua!

1