«Політичний карантин» для тих, хто голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року

«Політичний карантин» для тих, хто голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року

16.10.2014, 18:30

Громадський рух «Чесно» оголошує про відкриту журналістську акцію «Політичний карантин», мета якої нагадати виборцям про так звані «диктаторські закони» від 16 січня. Активісти наполягають, що забувати і пробачати штовхання країни у прірву тоталітаризму не можна. Відомі журналісти діляться своїми думками і враженнями від «ручного» голосування 16 січня 2014 року і про те, що саме ці закони забороняли.

 П’ять відомих журналістів підтримали акцію Громадського руху «Чесно» і написали статті-спогади про «диктаторські закони»: Настя Станко, журналіст Hromadske.tv, Зураб Аласанія, генеральний директор Національної телекомпанії України, Наталка Гуменюк, журналіст-міжнародник, співзасновник Hromadske.tv, Дмитро Гнап, засновник агенції журналістських розслідувань «Слідство.інфо», Наталія Лигачова, засновник, шеф-редактор «Телекритики».

 Акція відкрита і активісти Руху «Чесно» закликають інших журналістів і редакторів регіональних газет і сайтів підтримати ініціативу і опублікувати на своїх шпальтах статті-спогади журналістів. Читачі місцевих ЗМІ мають пригадати «диктаторські закони» 16 січня і тричі подумати, чи переобирати 26 жовтня у депутати Верховної Ради тих, хто піднімав руки «за».

 «Ті, хто тягнули руки за диктатуру для мене більше не існують. Я не хочу бачити їх в наступному парламенті. Я їм більше не довіряю. Крапка», - стверджує Зураб Аласанія. «Вони готові пожертвувати свободою цілої нації заради своїх ненажерних інтересів. Таких людей в парламенті не має бути, довіряти їм більше не можна, вони не мають представляти людей і працювати в органах влади будь-якого рівня», - переконана Настя Станко.

 Дата 16 січня 2014 року стала для країни своєрідним каталізатором протесного руху. Після побиття студентів на Майдані Незалежності прийняття так званих «диктаторських законів» -  це друга відправна точка, після якої протести почали ширитися всією Україною. Народні депутати, порушивши процедуру й регламент Верховної Ради, погодилися голосувати підняттям рук. Вони хотіли заборонити рух в автоколонах більше п’яти машин, карати організаторів акцій протесу арештом, обмежити вільний доступ до інформації, закривши ЗМІ без державної реєстрації, ув’язнювати за неповагу до суду й СБУ, ввести поняття «екстремістська діяльність» та «іноземний агент», пропонували ввести продаж SIM-карток за паспортом й інше. Міжнародна спільнота визнала ці закони найгіршими нормативними актами щодо прав людини в країнах Європи за останнє десятиліття.

(https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE_%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D1%83).

 Рух «Чесно» підрахував, що 132 депутати, які голосували за «диктаторські закони», зареєструвалися кандидатами у наступний парламент. Найбільше таких мають «Опозиційний блок» і «КПУ» - по  15 осіб.  Від «Сильної України» Сергія Тігіпка до Верховної Ради наступного скликання мріють потрапити одинадцятеро кандидатів антидемократичний пакет законопроектів. Поіменні дані і географічну карту з мажоритарниками й самовисуванцями можна переглянути на нашому сайті: http://chesno.org/news/2001/.

 Активісти «Чесно» й відомі журналісти, які долучилися до «Політичного карантину» переконані, що всі ті депутати не повинні уникнути  політичної відповідальності за свій вчинок.

ДМИТРО ГНАП: «Влада бензином намагалася загасити пожежу в країні»

 «Тоді всі сміялися з ідіотів, які затіяли те божевілля, бо не вірилося. Пам’ятаю навіть розкол серед колег і гру в «вірю/не вірю».  Особисто я не вірив, що їх  ухвалять. Бо мені це нагадувало такий спосіб ескалації, коли влада бензином намагалася загасити пожежу в країні. Посміховиськом була сама процедура голосування 16 січня. Це було незаконно, бо депутати просто оголосили рішення, а не прийняли закони. Було нахабне порушення: фотофіксація показала, що тягли руки не більше 120 депутатів, а підписів потім стало більше, бо інших дожали й ті підписали».

 НАСТЯ СТАНКО: «Орвеллу і не снилося: Янукович виявився кращим утопістом»

 Особливо запам'яталась законотворча ініціатива, аби заборонити їздити в колоні більше 5 автівок. Як це розпалило хлопців з Автомайдану! Суть цих законів — обмеження будь-якої свободи. Влада всього боїться, тому й забороняла все, чого сама боялася. Ми опинилися в книжці Орвелла водночас. Але Орвеллу й не снилося: Янукович виявився значно кращим утопістом. Той пакет документів був таким безглуздим та антилюдським, що за цією межею вже могло бути все, що завгодно. Через їхні так звані законотворчі ініціативи ми би могли опинитися  в  сучасному  Середньовіччі, де вже почали на суд інквізиції притягати людей пачками і судили за будь-що. Зараз ми воюємо проти зовнішнього агресора, тоді б була війна проти незгодних з владою.

 ЗУРАБ АЛАСАНІЯ: «Для мене не існують ті, хто брав участь у «копитному голосуванні»

 Найстрашнішим з того пакету вважаю відкладений закон про ЗМІ. Це реально страшна бомба. Я як керівник державної телекомпанії, колектив якої  впевнено крокує до суспільного мовлення, можу вас завірити, що не буде в країні, в якій ЗМІ й досі виконують чиїсь політичні чи комерційні забаганки, повноцінного демократичного ладу. Мені байдуже, що народних депутатів, які голосували за пакет «драконівських законів» від 16 січня хочуть виставити жертвами. Перш за все, вони - мої представники, які мають захищати мої права і мою країну. Для цього ми делегуємо їх у Верховну Раду. Ті, хто тягнули руки за диктатуру для мене більше не існують. Я не хочу бачити їх в наступному парламенті. Я їм більше не довіряю. Крапка. А за «копитне голосування» вони взагалі мають бути покарані.   Перше питання має бути до кандидата: чи голосував ти за закони від 16 січня? Якщо відповідь «так», а потім йде «але», все, що після «але» мене вже не цікавить. Я ставлю на ньому хрест. Я не хочу бачити його в вищому законодавчому органі.

 НАТАЛКА ГУМЕНЮК: «Вибори -  найкраща форма люстрації»

 Чи мають йти до парламенту ті, хто голосував за «диктаторські закони»? Ви скажете: люди можуть помилятися, піддаватися тиску. Але треба пояснювати свою позицію, розповідати виборцям, чому так вчинили, просити пробачення. Й може пощастить, у що особисто я геть не вірю. Бо вибори – то найкраща форма люстрації.   А  виборці мають бути впевнені, що народний обранець так більше ніколи не вчинить. А яка впевненість може бути в депутатах, які не спитавши своїх виборців, хотіли встановити у вільній країні диктаторський режим?

 НАТАЛІЯ ЛИГАЧОВА: «Треба перекрити кисень парламентським заробітчанам: голосуйте з розумом!»

 Я шокована, що стільки народних депутатів, які голосували за «драконівські закони» 16 січня, знову балотуються! Мені здається, що ці люди взагалі не здатні зробити висновків. Їх життя не вчить. Вони в мене викликають відразу, бо завжди будуть голосувати по вказівці, під впливом кон'юнктури. Навіть, коли уявити законопроекти про безмежну свободу слова, про вільне проведення протестів і мітингів будь-де і будь коли й при цьому надавити на тих кнопкодавців, будьте впевнені: вони без вагань віддадуть свій голос. Бо не можуть інакше. Я хочу звернутися до виборців: голосуйте з розумом, треба перекрити кисень парламентським заробітчанам! У нас зараз ще є один шанс змінити країну на краще, бо ці парламентські вибори  - це ще один наш Майдан. Від нового скликання Верховної ради залежить майбутнє України. Обирайте гідних кандидатів, які не заплямували себе в минулому.

1


КОМЕНТАРІ (2)

Насколько мне известно, в блоке Порошенко нет таких, что голосовали за "диктаторские" законы. Еще один плюс в пользу президентской команды.

avatar

Местный

16 жовтня 2014 20:10

Якраз навпаки. Такі йдуть від Порошенка:

http://buknews.com.ua/page/vid-prezydentskoho-bloku-balotuietsia-deputat-iakyi-do-ostannoho-pidtrymuvav-partiyu-rehioniv-ta-holosuvav-za-skandalni-zakony-16-sichnia-a-parubii.html

avatar

Є такі в Порошенка

16 жовтня 2014 22:27