Поки у Путилі рахують збитки через скорочення експорту деревини, парламент планує взагалі його заборонити

Поки у Путилі рахують збитки через скорочення експорту деревини, парламент планує взагалі його заборонити

08.02.2015, 18:01

У  смт. Путила обговорювали  проблеми реалізації деревини у районі та запропонували приватним підприємцям звітувати про свою господарську діяльність.

Як повідомили у прес-службі ЧОУЛМГ,  5 лютого у смт. Путила Чернівецької області відбулось засідання круглого столу з питань реалізації деревини у районі та залучення  приватних підприємств до кола звітуючих про свою господарську діяльність.

Участь в обговоренні взяли начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Ковальський, голова Путильської районної державної адміністрації Михайло Ямницький, голова Путильської районної ради Андрій Дутчак, директор ДП "Путильське лісове господарство" Петро Фрей, директор ДП "СЛАП "Карпатський держспецлісгосп" Василь Бурак, місцеві чиновники, податківці та деревообробники.

У рамках засідання було обговорено господарську діяльність бюджетоутворюючих державних лісогосподарських підприємств Путильського району та приватних переробних структур. Як з’ясувалося, що не завжди суб’єкти підприємницької діяльності працюють в інтересах наповнення казни. Проте вони, як і держлісгоспи, сплачують кошти державі, хоча в меншому обсязі. Присутні озвучили дані, що з одного кубометра лісгосп сплачує орієнтовно 200 гривень податків, а окремі “приватники” - до 20 гривень. При цьому держлісгоспи забезпечують робочими місцями понад 600 осіб, а приватні переробні підприємства – майже 170.

Очільники лісгоспів поінформували присутніх про обсяг лісопродукції, яку цього року вони можуть поставити на ринок, у цілому та у розрізі щоквартальних аукціонних торгів з продажу необробленої деревини. Як зазначив Петро Фрей, ДП “Путильське лісове господарство” у 2015 році на половину скоротило експорт продукції лісозаготівлі. Через це лісгосп зазнає збитків на суму 3,8 мільйона гривень, податків буде сплачено менше, позначиться це і на зарплатах працівників. Директор підкреслив, що прагне діяти в державницьких інтересах та розвивати підприємство, однак не може піти на погіршення ділових стосунків з деревообробниками. У І кварталі 1500 кубометрів деревини, які планувалось експортувати, Путильський лісгосп віддав для переробки в районі.

Лісівники підрахували, аби задовольнити потреби деревообробників району (не підтверджені фактичними можливостями переробити сировину), треба зрубати у 3 рази більше того обсягу, який дозволено заготовляти, до прикладу, ДП «Путильське ЛГ». І не варто забувати про те, що лісове господарство повинно працювати на збереження і примноження лісових багатств для майбутніх поколінь.

Начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Ковальський наприкінці засідання підкреслив, що майбутнє деревообробної галузі - у поглибленій переробці сировини, скороченні експорту кругляка та модернізації структур, які зараз займаються лісопилянням.

Підприємці, які прийшли на зустріч, погодилися за необхідності надавати інформацію про свою діяльність. У перспективі це дасть можливість реально оцінити ситуацію з переробкою деревини в районі. 

Довідково

В четверг, 5 февраля, депутаты Верховной Рады инициировали введение 10-летнего моратория на экспорт лесо- и пиломатериалов в необработанном виде, чтобы преодолеть негативные последствия пагубной экономической политики Украины как сырьевого придатка Запада.

Народные депутаты 277 голосами поддержали в первом чтении законопроект № 1362 о внесении изменений в Закон Украины "Об особенностях государственного регулирования деятельности субъектов предпринимательской деятельности, связанной с реализацией и экспортом лесоматериалов" (относительно моратория на экспорт лесо- и пиломатериалов в необработанном виде).

Результат голосования по фракциям: БПП – 86; "Народный фронт" - 72; "Оппозиционный блок" - 18; внефракционные – 19; "Самопоміч" - 25; Радикальная партия Олега Ляшко – 20; группа "Економічний розвиток" - 12; "Батьківщина" – 18; группа "Воля народу" - 7. 

Этот законопроект призван способствовать эффективному использованию лесных массивов Украины в интересах экономического развития соответствующих регионов и государства в целом.

Документ разработали депутаты VIII созыва: Дмитрий Добродомов, Николай Томенко, Богдан Матковский, Олег Мусий, Виталий Куприй, Виталий Чепинога, Андрей Антонищак, Александр Дубинин из БПП; Остап Еднак из "Самопомічі", Анатолий Дырив из "Народного фронта" и лава фракции Радикальной партии Олег Ляшко.

В пояснительной записке к документу говорится, что сегодня подавляющее большинство лесных массивов практически утрачена. Причиной этого стало то, что продажа древесины за границу стала приоритетным направлением деятельности субъектов хозяйствования.

Временный запрет в виде 10-летнего моратория на вывоз за границу древесины, позволит направить сырье на предприятия Украины, создать новые рабочие места, обеспечить значительные наполнения бюджета государства.

Принятие закона будет способствовать переориентации экспорта с кругляка и другой древесного сырья на продукцию более широкого степени переработки, созданию большей добавленной стоимости на лесопродукцию, которая является национальным богатством, стимулированию развития деревообрабатывающей и деревоперерабатывающей промышленности.

Главной целью проекта является переориентации экспорта из древесного сырья на продукцию более широкого степени обработки, создания большей добавленной стоимости на лесопродукцию, которая является национальным богатством, стимулирование развития деревообрабатывающих и деревоперерабатывающих предприятий.

Законопроект призван способствовать на законодательном уровне мер по обеспечению рационального использования лесных ресурсов. Авторы документа отмечают, что он призван урегулировать правовые отношения с целью обеспечения создания новых рабочих мест на предприятиях деревообрабатывающей, мебельной и других отраслей. Также этот законопроект позволит обеспечить отечественные деревообрабатывающие и мебельные предприятия сырьем.

Как сообщал "Обозреватель", ранее председатель парламентского комитета по вопросам экологической политики Николай Томенко заявил, что он будет лоббировать законопроект о запрете вывоза украинской древесины за границу.

Джерело: Обозреватель

1


КОМЕНТАРІ (2)

Іди подивись на жд вокзалі, усі колії заповнені вагонами з деревиною. Такого не було навіть при Папієві, бо нова влада краде набагато більше.

avatar

Дон Педро Чупакабро

08 лютого 2015 17:35

івашина-ванзуряка-когутяка терміново на дрова! Притягнути до відповідальності за невиконання обіцянок народу і "Майдану" припинити корупцію в лісі і вирубку буковинських карпат! Нічого вони не зробили, брехуни і зрадники!

avatar

У знищенні лісу винен івашин

09 лютого 2015 11:03