Після інавгурації 20 травня Президент Зеленський, парламент та уряд повинні спільно працювати і продовжувати курс реформування країни, - Бурбак

Після інавгурації 20 травня Президент Зеленський, парламент та уряд повинні спільно працювати і продовжувати курс реформування країни, - Бурбак

16.05.2019, 12:38

Народні депутати підтримали постанову №10272 про призначення інавгурації новобраного президента на 20 травня 315-ма голосами за.

Перед голосуванням керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак заявив, що фракція "Народний фронт" не голосуватиме за проект постанови про проведення інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського на 19 травня оскільки у цей день усі вшановують пам'ять жертв політичних репресій.

"Народний фронт" вкотре заявляє, що рішення про інавгурацію 19 травня є хибним. Нам складно збагнути, чим обумовлене бажання провести урочисту подію у День пам’яті про жертв політичних репресій.  Ми згадуємо у цей день про всіх українців, які загинули від рук окупаційного більшовицького московського режиму. Щороку в цей день усі ми засвідчуємо їм свою шану", - сказав керівник фракції перед голосуванням.

"Народний фронт" не буде голосувати за інавгурацію новообраного президента 19 травня. Ми за те, щоб Володимир Зеленський якнайшвидше приступив до виконання своїх обов’язків, але проти того, щоб його інавгурація розпочиналася у день національного трауру", - додав Максим Бурбак.

Керівник фракції також наголосив, що після інавгурації президент, парламент та уряд повинні спільно працювати і продовжувати курс реформування країни.

 
Нагадаємо, перший заступник керівника фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук заявив, що компромісною датою для інавгурації президента України є 20 травня.

Про це він сказав з парламентської трибуни.

"Наша принципова позиція була не поєднувати несумісні речі – проведення інавгурації в день, коли ми в цьому парламенті ухвалили постанову, якою визнавали дату 18 травня днем геноциду кримськотатарського народу, який постраждав від радянського режиму. Так сталося, що наступний день, 19 травня, це третя неділя травня, на яку припадає день пам'яті жертв політичних репресій – тоталітарним радянським режимом було знищено сотні тисяч українців", – зазначив народний депутат.

"Ми не можемо поєднувати в день, коли ми вшановуємо пам'ять сотень тисяч закатованих українців, з урочистостями, пов'язаними з інавгурацією президента", – наголосив представник "Народного фронту".

"Парламент – це місце для дискусій, і в результаті дискусій було знайдено компромісне рішення, що саме 20 травня буде наступною датою, коли народні депутати готові надати голоси за день проведення інавгурації. Це є компромісом для "Народного фронту", і ми погоджуємось із тим, що 20 травня – слушна дата для інавгурації", – додав Андрій Тетерук.

Він також повідомив, що відкликає свою попередню постанову з пропозицією призначити дату інавгурації президента України на 28 травня.

"Пропоную проголосувати за 20 травня, і рухатись далі – перед нами великий порядок денний. Наш парламент працює п'ять років, і ми маємо довести, що ми – найефективніший парламент у країні", – підсумував Андрій Тетерук.

1