Підприємці Калинки не хочуть платити додаткових 30 копійок до тарифу на кожен торговий квадратний метр

Підприємці Калинки не хочуть платити додаткових 30 копійок до тарифу на кожен торговий квадратний метр

05.01.2017, 13:40

Додаткових 30 копійок до тарифу на кожен торговий квадратний метр на Калинівському ринку збурили підприємців. Кажуть, таке підвищення цін суттєво вдарить по кишені, а торгу люди не мають. Тож і платити стільки не можуть.

 - Якщо завтра підприємці Калинівського ринку масово закриються і підуть із ринку, поїдуть за кордон мити дупи паням, тому що не зможуть виживати. То я хочу бачити, що тоді буде з Калинівським ринком як комунальним підприємством, і не тільки Калинівським ринком, - наголосила Антоніна Бабюк, підприємиця.

 Та директор запевняє: інакше ринок, який раніше був потужним бюджетонаповнюючим підприємством, перетвориться на збитковий і ляже тягарем на плечі громади.

 - Якщо ми зараз не піднімаємо тариф, збиток при цій ціні (що ціни не міняються протягом року на енергоносії), збиток буде 2,5 мільйони. Відповідно, ми з прибутково підприємства станемо збитковим, - пояснив Ігор Маслянчук, в. о. генерального директора КП МТК "Калинівський ринок".

 Та й, мовляв, підвищення тарифу для підприємців стримували стільки, скільки могли. Бо мали б піднімати щороку, відповідно до рівня інфляції, однак кілька років поспіль цього не робили.

 - Я не маю права закладати тариф, який буде збитковий для комунального підприємства, для всієї громади. Я запропонував тариф 1,60 гривні. Це економічно обґрунтований, збалансований тариф. Це підняття на 28 копійок у день, - зазначив Ігор Маслянчук, в. о. генерального директора КП МТК "Калинівський ринок".

 Якщо ж депутати міської ради таки захочуть захистити підприємців, то можуть своїм рішенням знизити тариф, тим самим взявши на себе всі фінансові ризики. - Ринок - це комунальне підприємство, засновником є міська рада, власником - громада міста. Про те, щоб тариф підняти до рівня інфляції, передбачає закон України про бюджет на 2017 рік, - зауважив Василь Максимюк, депутат Чернівецької міськради.

 - Ми можемо сформувати тариф на 2017 рік, виходячи з індексу інфляції, росту 14%, а не 20. Але все одно він буде. Щоби підприємство не підпадало під санкції. Буде рішення сесії, для того, щоб цей тариф сформувати у меншому розмірі, буде менший рівень інфляції, це буде недоотримання прибутку, - пояснив Ярослав Городенський, директор Департаменту економіки Чернівецької міськради.

 Калинівський ринок уже давно не приносить до бюджету Чернівців таких коштів, як раніше, каже Юрій Бурега. Тож тепер варто зрозуміти, що підприємство стало радше соціальним об’єктом, який дає роботу більш ніж 10 тисячам чернівчан.

 - Скажіть, чи будуть уже носитися з тією куркою, яка вже взагалі перестає носити яйця? Ми повинні шукати ті джерела надходжень, які не дадуть підняти тарифи в цілому і спростять або дадуть зрозуміти чернівчанам, що підприємці Калинівки сьогодні утримують не половину чиновників, а утримують самі себе, - підкреслив Юрій Бурега, депутат Чернівецької міськради.

 Схоже, право вирішувати долю одного із найпотужніших колись ринків в Україні залишать за депутатами Чернівецької міськради. І вже за ними буде останнє слово: платитимуть підприємці місту чи місто - підприємцям.  

Джерело: ТВА
1


КОМЕНТАРІ (2)

БРЕХНЯ!)))

Про які 30 копійок ви пишете? Підвищення ринкового збору і введення обов'язкової плати для ФОП у нинішньому стані в державі - це відверте знущання над підприємцями!)))

Тисячі людей залишаться без роботи і без засобів існування! Це кінець малому бізнесу!!!

avatar

Людмила Дудченко

05 січня 2017 15:44

Доскакались? А як скакакли!!!... Владу в ДержавІ захопили МАРОДЕРИ!!!

avatar

БУКОВИНЦІ

05 січня 2017 21:35

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.