Першим лауреатом обласної літературної премії імені Пауля Целана став Петро Рихло

Першим лауреатом обласної літературної премії імені Пауля Целана став Петро Рихло

18.05.2013, 23:24

Сьогодні, 18 травня, у рамках відзначення в краї Дня Європи голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв вручив доктору філології, перекладачу, науковцю, професору україністики Інституту славістики Віденського університету та справжньому європейцю Петру Васильовичу Рихлу щойно започатковану обласну літературну премію імені іншого відомого європейця - Пауля Целана. Вона складається із пам’ятного посвідчення та грошової винагороди. «У вересні минулого року я став ініціатором створення цієї регіональної нагороди, яка поруч з іншими заходами, безсумнівно, сприятиме популяризації буковинського краю в європейській культурній спільноті. Цілком заслужено, на мою думку, сьогодні її отримав відомий усій Європі перекладач та популяризатор творів Пауля Целана, дослідник його творчості Петро Васильович Рихло», - наголосив керівник виконавчої влади краю.

У свою чергу відомий український літературознавець та педагог зауважив, що створення літературної премії імені Пауля Целана, творчість якого належить усій мистецькій Європі, засвідчує справжню європейськість нашого краю, де народився та виріс поет. «Це перше вручення дуже знаменне й хвилююче не лише для мене, а й для Буковини та Європи, - сказав Петро Рихло. – Переконаний, що ця нагорода назавжди залишиться в розмаїтті культурної палітри нашого краю».

Обласна літературна премія імені Пауля Целана вручатиметься у Чернівецькій області щороку в рамках святкування Дня Європи з метою відзначення найбільш високохудожніх творів літератури, підтримки літературного новаторства, плідного пошуку в сучасній поезії.

1