Павло Петренко  - один з двох міністрів з Буковини, які залишилися в уряді, виконав більшість своїх обіцянок

Павло Петренко - один з двох міністрів з Буковини, які залишилися в уряді, виконав більшість своїх обіцянок

06.05.2016, 23:13

Експерти підрахували, які обіцянки виконав наш земляк, міністр юстиції Павло Петренко

 Один із небагатьох міністрів уряду вже екс-прем’єра Яценюка – міністр юстиції Павло Петренко втримався на посаді в новому Кабміні.

 Експерти підрахували, які з обіцянок йому вдалося виконати, які у процесі виконання, а які так і не опинилися навіть на стадії розробки. Так впродовж усієї своєї роботи він роздав 95 обіцянок, більшість з яких отримали статус «виконано». Серед них – обіцянка розробити пакет законів щодо посилення відповідальності за корупційну діяльність, створити спеціалізований антикорупційний орган із розслідування злочинів високопосадовців, а також запустити електронний аукціон із торгівлі арештованим майном.

 Серед інших досягнень особисто Петренка варто відзначити історичну заборону Комуністичної партії. Також Мін'юст запровадив електронний документообіг у сфері адміністративних послуг та можливість надання послуги незалежно від місця прописки. Крім того, було відкрито понад 100 центрів надання безоплатної правової допомоги.

 Невиконаних обіцянок у Петренка набагато менше – лише 15. Наприклад, одразу після вступу на посаду глава Мін'юсту пообіцяв «найближчими тижнями» створити Національне антикорупційне бюро на чолі з Тетяною Чорновол. Зрештою, головою НАБУ став лояльний до президента Артем Ситник.

 До того ж міністр не впорався з переатестацію суддів впродовж шести місяців, позачерговою переатестацією всіх державних службовців до 1 вересня 2015 року та з внесенням правок до закону про люстрацію.

 Одна з обіцянок нашого земляка, голови Мін’юсту стосувалася безпосередньо Чернівців. А саме йшлося про закриття у центральній частині міста СІЗО. Це мало відбутися до кінця 2015 року. Щоправда, якихось зрушень у цьому плані і досі немає. Адже потрібно збудувати новий слідчий ізолятор, куди переведуть підслідних.

 На початку цього року він заявив, що напрацьовується документація щодо чотирьох СІЗО, зокрема йшлося і про Чернівецький. Головна умова – щоб держава не витрачала на це жодної копійки. Тобто в отриманні приміщення в центрі міста мають бути зацікавлені інвестори.

 Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ

Джерело: http://vidido.ua/

ДОВІДКОВО: 

В уряді Володимира Гройсмана найбільше уродженців Західної України, що давно живуть і працюють у Києві.

Про це пише газета Експрес. 

Кабмін, який нещодавно почав керувати країною, -- один із найбільших у нашій новітній історії. Кількість віце-прем'єрів довели до шести, а загальна чисельність уряду сягнула 23 осіб. 

"Уродженцями Львова є одразу три міністри. Володимир Омелян -- міністр інфраструктури -- 37 років тому народився у Львові, здобув у рідному місті дві вищі освіти, а після цього почав працювати на низових посадах у МЗС, у Києві. 

Львів'янин Остап Семерак -- міністр екології та природних ресурсів -- першу спеціальність (фізика) здобув у рідному місті, а другу (магістра політології) — вже у Києві. Відтоді й осів у столиці. 50-річня Лілія Гриневич -- міністр освіти та науки -- є уродженкою Львова, що 2002 року переїхала до Києва. 

Міністр юстиції Павло Петренко -- уродженець Чернівців. Із 2001 року займався юридичною практикою в Києві. Міністр інформполітики Юрій Стець народився і зростав на Тернопільщині, а друга половина його життя розділена кар'єрою в Чернівцях і Києві. 

Міністр культури Євген Нищук народився в Івано-Франківську, а все його доросле життя -- від здобуття акторської освіти -- триває в Києві. Ігор Насалик -- міністр енергетики та вугільної промисловості -- є уродженцем Кіровоградщини, натомість освіта, бізнесова й політична кар'єри пов'язані переважно з Галичиною -- у Львові здобув фах інженера оптоелектронних систем і починав бізнес, у Рогатині в Івано-Франківській області провадив свій бізнес, Калуш (у тій самій області) очолював як міський голова", -- зазначає пан Бардачук.

Водночас у керівництві уряду найбільше уродженців столиці й Київської області -- це віце-прем’єр-міністри В’ячеслав Кириленко, Павло Розенко та Іванна Климпуш-Цинцадзе. Остання, щоправда, має закарпатське коріння -- віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції є донькою українського дипломата початку 1990-х Ореста Климпуша та онукою команданта Карпатської Січі (військо Карпатської України в 1938 -- 1939 роках) Дмитра Климпуша. Ще двоє політиків походять із Вінниччини. Це прем'єр-міністр Володимир Гройсман та віце-прем’єр-міністр з питань АТО і окупованих територій Володимир Кістіон.

Перший переїхав до Києва щойно у 2014 році, а другий -- аж тепер, після призначення у Кабмін. Степан Кубів -- перший віце-прем’єр-міністр -- міністр економічного розвитку і торгівлі народився на Тернопільщині, але більша частина його дотеперішнього життя минула на Львівщині. Геннадій Зубко -- віце-прем’єр-міністр -- міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства є уродженцем Миколаєва, але більшу частина життя та кар'єри провів на Житомирщині.

1