Патріарх Філарет: УПЦ (МП) неправдою утримує вірян

Патріарх Філарет: УПЦ (МП) неправдою утримує вірян

22.05.2012, 14:41

На Буковині у храмах УПЦ (МП) можна побачити оголошення, де охрещених у Київському Патріархаті прирівнюють до самогубців, за яких навіть не можна замовляти молитви. Під час перебування у Чернівцях Патріарха УПЦ КП Філарета кореспондент РІСУ Юрій Чорней попросив прокоментувати ці тексти та пояснити чи мають перспективу спасіння ті люди, які отримали Таїнство Хрещення в очолюваній ним Церкві.

"Такі оголошення, на жаль, є не лише в буковинських храмах УПЦ МП. Такі є в Почаївській лаврі, в інших храмах Московського патріархату це теж пропагується.

Чому вони пропагують, що в Київському патріархаті нібито недійсні таїнства, хрещення, вінчання, відспівування, для чого це роблять? Для того, щоб простих віруючих залякати: ви не ходіть туди, бо там  це все недійсне. І людина, яка не знає православного віровчення, вірить цьому. І таким чином вони утримують за собою частину віруючих.

У дійсності ж всі наші таїнства дійсні, ми не є розкольниками, як вони нас називають.

Хочу навести вам приклад, як Москва, коли їй вигідно, називає розкольниками. А щойно змінюється ситуація, то тих таки вчорашніх "розкольників" вона раптом починає називати "розділеними браттями". Пригадайте, як розкольниками називали "карловчан". Тобто Зарубіжну Російську православну церкву називали "карловацьким розколом". Чули про таке? А тепер, коли прийшов час об'єднуватися, то Москва вже не називає їх розкольниками, а "розділеними браттями". Вже розколу немає, а тільки розділення.

Так і нас, поки зараз їм це вигідно, вони називають "розкольниками", коли їм вигідно, вони оголошують, що наші таїнства недійсні. А коли ситуація зміниться, вони казатимуть зовсім протилежне. Так, як після об'єднання з ЗРПЦ. Таїнства тієї церкви, вчорашніх "розкольників", дійсні тепер? Скажуть – дійсні! А раніше? А раніше – недійсні! Чому так? Що відбулося? Вони ж залишилися тими самими.

Тут грає роль не віровчення, не благодать Святого Духа, а імперська політика. Коли їм вигідно, то на чорне кажуть біле і навпаки. Тому не треба звертати на це увагу.

Єдиним вірним шляхом до об'єднання є любов. Чому я наголошую на тому, що любов – об'єднуючий фактор. Тому що властивістю любові є об'єднання: чоловіка і жінки в сім'ю, що об'єднує батьків і дітей – любов, націю - любов! Тому і церкву об'єднує любов. А розділює гріх. Гріх розділив єдину Христову церкви. Для того, щоб об'єднатися – треба любить. І оскільки ми хочемо об'єднатися, то ми першими повинні виявляти цю любов до своїх опонентів. Бо любов переможе!

А якщо вони не захочуть підкоритися любові, то вони самі будуть виключені Богом із спілкування з Богом. Тому що з Богом нас об'єднує любов до нього. А якщо людина не має цієї любові. то з Богом вона єднатися не може. Тому наш шлях правильний, а їхній – ні".

Джерело: risu.org.ua

1