Очільники «краю, де варто жити»  Папієв, Гайничеру і Галиць проти державного статусу української мови на Буковині

Очільники «краю, де варто жити» Папієв, Гайничеру і Галиць проти державного статусу української мови на Буковині

27.03.2013, 18:31

У продовження вчорашньої прес-конференції, на якій мені задавали питання щодо «румунізації» Буковини, - написав на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Максим Бурбак. - Так от, сьогодні отримав протоколи поіменних голосувань депутатів Чернівецької обласної ради на останніх пленарних засіданнях. Ініційоване депутатом від «Фронту змін» Миколою Салагором питання «Про ситуацію, яка склалася в Чернівецькій області після прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики», не було підтримане більшістю. Цікаво ХТО був проти? Отже, результат перевершив будь-які негативні прогнози. В той час, коли навіть дехто з «регіоналів» і «бютівців» голосують «за» підтримку української мови, очільники «краю, де варто жити» Михайло Папієв та Михайло Гайнічеру голосують проти. Також і визначний "патіріот" Георгій Галиць висловив своє ставлення до державної мови, проголосувавши «проти». «Не голосував» за це питання і заступник голови обласної ради Валентин Маніліч. Виникає закономірне питання: а чому нашою областю керують українофоби? Буковина ж – не Донбас.

Також на цій сесії голосувати за українську мову утримався Михайло Березовський, не голосував головний освітянин краю та кандидат в депутати по патріотичному округу Михайло Бауер(хоча всі його зауваження на профільній комісії були враховані), проти проголосував і "спеціаліст" в будівельній галузі Валерій Карвацький.

З усього депутатського корпусу на підтримку української мови виступили 33 депутати. З цього можна зробити висновок – незабаром регіональною, якщо не другою державною на Буковині має стати румунська? Мабуть, за це тоді одноголосно проголосують ті, хто так не любить рідну мову.

1