'Обдовбаний' водій на 'психотропних колесах' віз пасажирів з Чернівців у Заліщики

"Обдовбаний" водій на "психотропних колесах" віз пасажирів з Чернівців у Заліщики

07.08.2018, 18:44

Працівники Заставнівського відділення поліції викрили порушника в ході проведення профілактичної операції «Перевізник». Правоохоронці зупинили небезпечний рейс і доправили пасажирів до місця призначення іншим транспортом.

Відпрацьовуючи територію району, поліцейські сектору реагування патрульної поліції по обіді 6-го серпня зупинили маршрутний автобус «Mercedes», сполученням «Чернівці-Заліщики».

За кермом мікроавтобуса перебував 29-річний житель села Мамаївці Кіцманського району. Під час перевірки документів поліцейські помітили у чоловіка ознаки сп’яніння.

В подальшому молодика було супроводжено до лікарні для проходження медичного огляду. За висновком лікаря виявилося, що водій-порушник керував маршрутним автобусом під дією психотропних речовин. Чоловік пояснив, що напередодні вживав лікарські препарати.

На нетверезого шофера поліціянти склали протоколи за частиною 2 статті 121 (Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами) та 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Про виявлений факти порушення працівники поліції повідомили співробітників Укртрансбезпеки для подальшого прийняття рішення про позбавлення перевізника ліцензії на здійснення пасажирських перевезень.

фото тут https://bit.ly/2OMYzU6
 
Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області
 
 
 
ДОВІДКОВО:

Перший заступник Міністра заявив, що підрозділи Національної поліції проводять ряд заходів з посилення безпеки дорожнього руху. За словами Сергія Ярового керівництво поліції визначило системні кроки для покращення ситуації в сфері дорожньої безпеки.

Про це він заявив сьогодні, 7 серпня, під час відеоселекторної наради керівництва МВС України

«Питання безпеки дорожнього руху принципово важливе. Ми бачимо, що відбувається в нас останнім часом на дорогах. Ми повинні не лише виконувати свою пряму роботу по профілактиці безпеки, але і працювати на випередження ? чути зворотну реакцію керівників на місцях, на 100% володіти оперативною обстановкою і бути спроможними впливати на стан справ», - наголосив Сергій Яровий.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький наголосив, що в Україні протягом семи місяців 2018 року зареєстровано 81 006 ДТП, що на 10% менше ніж у 2017 році. З них 12 090 ДТП з постраждалими (на 16% менше), в яких загинуло 1545 осіб та 15 647 осіб травмовано, що на 8,5% та 16,5% менше за показник попереднього року.

«Основними причинами ДТП з постраждалими є: перевищення безпечної швидкості (34%), порушення правил маневрування (20%), порушення правил проїзду перехресть (8%), порушення правил дорожнього руху пішоходами (8%), недодержання дистанції (7%), порушення правил проїзду пішохідних переходів (7%) та керування транспортним засобом у нетверезому стані (4%)», - сказав Олексій Білошицький.

За його словами, для посилення безпеки дорожнього руху патрульна поліція залучила додаткові сили та засоби для організації ефективного нагляду за дорожнім рухом у першу чергу на ділянках автомобільних доріг державного значення.

«Додатково для патрулювання автошляхів держави залучено 54 екіпажі УПП та 114 ГРПП. Загалом на сьогодні для забезпечення безпеки дорожнього руху на автошляхах України заступає 540 екіпажів патрульної поліції», - сказав він.

Олексій Білошицький наголосив, що з 22 липня цього року розпочали роботу 51 спільна мобільна група разом із працівниками Укртрансбезпеки.

«Станом на початок серпня 2018 року було перевірено 11 101 транспортний засіб, які здійснюють перевезення пасажирів та складено 4650 матеріалів про адміністративні правопорушення», - підкреслив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

Олексій Білошицький наголосив, що з 23 липня 2018 року і до особливого розпорядження розпочалось широкомасштабне проведення на території держави комплексу заходів під умовною назвою «Перевізник». Вони спрямовані на профілактику аварійності та зниження тяжкості її наслідків на пасажирському транспорті.

«6 серпня цього року було оглянуто 48 278 транспортних засобів, які використовуються для надання послуг із перевезення пасажирів. Серед них виявлено 1191 технічно несправних, що становить близько 2,5% від оглянутих, у тому числі 214 ? переобладнані із порушенням відповідних правил, норм і стандартів. Також було виявлено 9602 порушення ПДР та Правил перевезення пасажирів», - сказав він.

Упродовж семи місяців цього року кількість дорожньо-транспортних пригод порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшилася на 10 відсотків. Про це сьогодні, 7 серпня, повідомив Голова Нацполіції Сергій Князєв під час селекторної наради за участі керівників територіальних підрозділів, яка відбулася  під головуванням першого заступника Міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.  

Зокрема – у 2017 році зареєстровано понад 89 тисяч ДТП, у 2018 році – близько 81 тисячі аварій. Крім того, правоохоронці зафіксували зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод з потерпілими –  з 14 тисяч у 2017 році до 12 тисяч – у 2018-му.

«У минулому році на патрулювання доріг вийшли екіпажі патрульної поліції та групи реагування патрульної поліції. І ми вже маємо позитивні зрушення. Кількість ДТП порівняно з минулим роком зменшилася на 8 тисяч. Це – реальні результати роботи блоку превенції упродовж семи місяців цього року», – підкреслив Сергій Князєв.

Водночас очільник Нацполіції зазначив, що в кількох областях держави зафіксовано збільшення кількості ДТП, починаючи з 21 липня цього року. Відтак Сергій Князєв наголосив на необхідності аналізу кожної окремо взятої дорожньо-транспортної пригоди. Такий аналіз допоможе виявити причини скоєння ДТП та працювати над їхнім усуненням, а також більш ефективно розташувати наряди поліції.

Заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький зазначив, що на території держави за сім місяців зареєстровано 239 ДТП з постраждалими, що сталися з вини водіїв автобусів. Травмовано 440 осіб, ще 30 осіб загинуло.

Відтак з 23 липня 2018 року і до особливого розпорядження розпочалось широкомасштабне проведення на території держави комплексу цільових заходів під умовною назвою «Перевізник». Станом на 6 серпня цього року було оглянуто майже 48,3 тисячі транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів.

«Серед них виявлено понад 1,2 тисячі технічно несправних автобусів, що становить близько 2,5 відсотків від усіх оглянутих транспортних засобів. З цієї кількості виявлено 214 одиниць, переобладнаних із порушенням відповідних правил, норм і стандартів», – наголосив Олексій Білошицький.

Він додав, що також виявлено понад 9,6 тисяч порушень Правил дорожнього руху  та Правил перевезення пасажирів. Зокрема, виявлено 35 фактів керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, 357  керування автобусами, які не пройшли обов’язковий технічний контроль, ще 301 факт – керування без необхідних документів. Також поліцейські виявили 77 випадків перевезення пасажирів водієм, який не пройшов щозмінного передрейсового медичного огляду водіїв або без проведення передрейсового контролю технічного стану транспортних засобів. Крім того, виявлено 197 фактів порушень порядку провадження господарської діяльності у сфері перевезення пасажирів.

Наразі згідно зі ст. 265-2 КУпАП тимчасово затримано вісім автобусів. Складено 116 адмінматеріалів відносно посадових осіб за ст. 128 (Випуск на лінію транспортних засобів, технічний стан яких не відповідає встановленим вимогам або без необхідних документів, передбачених законодавством), ст. 129 (Допуск до керування транспортними засобами водіїв, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів) та ст. 188-28 КУпАП (Невиконання законних вимог посадових осіб уповноважених підрозділів Нацполіції). Водночас правоохоронці видали 39 вимог (приписів) посадовим особам щодо усунення недоліків.

1