Єдиний представник від чернівецьких музеїв потрапив на київський форум завдяки 'Батьківщині'

Єдиний представник від чернівецьких музеїв потрапив на київський форум завдяки "Батьківщині"

21.06.2012, 17:49

У складних умовах українського сьогодення, коли культура обходиться владою стороною та її проблеми намагаються перекласти на плечі благодійників, різноманітні семінари, курси підвищення кваліфікації чи навіть науково-практичні конференції стають дедалі рідшими. Тому справжньою світлою полосою на темному фоні став семінар для музейних працівників на тему «Пам'ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності», який проходив у Києві, у приміщенні Музею книги та друкарства України на початку червня. Семінар був організований Українським Центром розвитку музейної справи в рамках церемонії нагородження переможців VII Всеукраїнської акції "Музейна подія року - 2011" і став своєрідним вступом до початку нового конкурсу від Польського інституту в Києві.

На цьому семінарі фахівець з усної історії Аліція Ванцеж-Ґлюза (Республіка Польща) розказала про значення усної історії та першоджерел різних типів для історії повсякденності окремого регіону, а також про приклади успішних дослідницьких та освітніх проектів, реалізованих громадами населених пунктів Польщі на базі музеїв.

З українського боку слово мала Світлана Остапова, директор Одеського муніципального музею особистих колекцій імені О.В. Блещунова, яка розказала про їхній досвід залучення відвідувачів до музею на прикладі хронологічно останнього проекту "Моя молода бабуся", що був реалізований до Міжнародного дня музеїв у цьому році.

Виступи вищевказаних осіб були своєрідним вступом до другого Спеціального конкурсу від Польського інституту в Києві на тему «Пам'ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності». Головною метою нового конкурсу є плекання ролі музеїв як центрів життя громади та носіїв актуальної історичної пам’яті її представників та сприяння розвитку польсько-українських відносин у сфері культури, обміну досвідом між польськими та українськими фахівцями.

Єдиним представником Чернівецької області серед українських музейних працівників був старший науковий співробітник Чернівецького художнього музею Альберт Комарі, який також є головним редактором єдиного на Західній Україні сайту регіональних мистецьких новин artkomari.ucoz.ru. Ця поїздка стала можливою завдяки фінансовій підтримці голови Чернівецької обласної організації партії ВО "Батьківщина" пана Івана Мунтяна, оскільки, нажаль, бюджетом музею, суттєво обрізаним «шановною» владою, власне, як і бюджети інших культурних установ України, відрядження на семінар не було передбачено.

Тож особисто пан Альберт Комарі та портал мистецьких новин Буковини artkomari.ucoz.ru щиро дякують голові Чернівецької обласної організації партії ВО "Батьківщина" пану Івану Мунтяну за фінансову підтримку під час відрядження на семінар для музейних працівників на тему «Пам'ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності».

Також дякуємо за те, що сьогодні культура хоча б комусь потрібна, і, не зважаючи на політичні та економічні негаразди в країні все ж таки знаходяться люди та організації, що підтримують розвиток української культури!!!

Золтан Кірай, заступник головного редактора порталу artkomari.ucoz.ru

1