На Дністровській ГАЕС викрили масштабні крадіжки: збитки перевищують мільйон доларів

На Дністровській ГАЕС викрили масштабні крадіжки: збитки перевищують мільйон доларів

05.02.2021, 11:32

СБУ спільно з Нацполіцією викрила незаконну оборудку на роботах із берегоукріплення річки для потреб Дністровської ГАЕС на понад 32 мільйони гривень.

Про це повідомляє пресслужба Управління СБ України в Чернівецькій області.

Зокрема, встановлено, що протягом 2018-2019 років спеціалісти ПрАТ "Укргідроенерго" проводили роботи на земельних ділянках, які знаходяться у власності товариства.

На Буковині викрили масштабні крадіжки на ГАЕС: збитки перевищують мільйон доларів

Менеджмент Укргідроенерго передав видобуті матеріали загальним обсягом майже 60 тисяч кубічних метрів підряднику – ТОВ "Енергетично-дорожнє будівництво".

Наприкінці 2020 року СБУ ініціювала перевірку виконання умов договору. Вона зафіксувала відсутність на складах комерційної структури необхідної кількості матеріалів для забезпечення робіт.

Зокрема, фахівці виявили нестачу щебеню та каміння скелястих порід, які мали використати на роботах для підвищення надійності та безпеки гідротехнічних споруд. Загальна сума незаконних оборудок становить понад 32 мільйони гривень.

На Буковині викрили масштабні крадіжки на ГАЕС: збитки перевищують мільйон доларів

Наразі тривають слідчі дії для вилучення доказів вчинення кримінального правопорушення фігурантами провадження.

Оборудка задокументована співробітниками Головного Управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ у межах комплексу заходів із забезпечення стабільної і безпечної роботи об’єктів гідроенергетики та недопущення настання надзвичайних подій.

Викриття здійснювалось спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

1