На Буковині торік накрали гравію майже на 10 мільйонів гривень

На Буковині торік накрали гравію майже на 10 мільйонів гривень

20.03.2019, 11:41

9,5 мільйонів гривень – це сума збитків державі за незаконний видобуток гравію на Буковині за минулий рік

Про це в ефірі програми «Тема дня» на UA: Буковина повідомив Валерій Латковський,  начальник відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Держекоінспекції в Чернівецькій області.

Також Валерій Латковський зазначив, проблема в тому, що в органи місцевого самоврядування на місцях практично не контролюють це питання.

«Органи  місцевого самоврядування практично не працюють в цьому питанні. Чи це не бажання сваритися з односельцями, чи це страх перед порушниками, важко визначити, так, як державна екологічна інспекція, так і поліція не можуть поставити біля кожного місця видобутку людей, щоб охороняли. Органи місцевого самоврядування, нажаль, практично не впливають на ситуацію. Вони бачать, коли машини їдуть. Якщо вони не спроможні самі проконтролювати цей процес, то мали б викликати поліцію, або Держекоінспекцію, і повідомити, що зараз відбувається незаконне видобування».

Також Валерій Латковський зазначив, незаконний видобуток піщано-гравійної суміші, негативно вливає на навколишнє середовище, зокрема: поглиблює русла річок, зменшує рибні запаси та призводить до знищення рослинності прибережних смуг.

Ефір «Тема дня»: https://www.youtube.com/watch?v=wfzE9NWBxRA

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поблизу Припруття невідомі крали гравій з Прута

На Кіцманщині крали гравій

У Чернівецькій обласній раді депутати посварилися через видобуток гравію

1