На Буковині поліцейського підозрюють у незаконному прослуховуванні телефонних розмов

На Буковині поліцейського підозрюють у незаконному прослуховуванні телефонних розмов

17.09.2020, 11:42

Поліцейського одного з відділів поліції у Чернівецькій області підозрюють у незаконному моніторингу телефонних розмов

Чернівецька обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно колишнього начальника одного з відділів поліції в Чернівецькій області за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів для отримання інформації.

За даними слідства, упродовж квітня – травня цього року, поліцейський незаконно отримував на власний мобільний телефон дзвінки з акустичними сигналами, іншими звуками, рухами, діями з кабінету підлеглого працівника. 

Правоохоронцю повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 359, ч. 2 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті  Хмельницькому, за оперативного супроводу  УСБУ в Чернівецькій області та Чернівецького управління внутрішньої безпеки ДВБ Нацполіції. 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернівецької обласної прокуратури

Незаконне прослуховування кабінету підлеглого – слідчі ДБР повідомили про підозру начальнику відділу Чернівецької поліції 

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, повідомили про підозру начальнику одного із відділів поліції Головного Управління Нацполіції в Чернівецькій області за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, вчиненого повторно (ч. 1 та ч. 2 ст. 359 КК України).
 
За даними слідства, у квітні 2020 року посадовець придбав спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації та встановив їх у кабінеті підлеглого – начальника сектору інформаційної підтримки. Таким чином, керівник відділу поліції прослуховував усі розмови, які велися у приміщенні. 
 
Слідчими задокументовано факти, які підтверджують, що посадовець здійснював прослуховування систематично. 
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 7 років.
 
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Чернівецька обласна прокуратура. Оперативний супровід – відділ по боротьбі корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області та Чернівецьке управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. 
1