Єдине у Румунії українське консульство в Сучаві ліквідовується (+коментар Василя Філіпчука)

Єдине у Румунії українське консульство в Сучаві ліквідовується (+коментар Василя Філіпчука)

08.11.2014, 15:00

Натомість Румунія в Україні відкриває вже третє дипломатичне представництво

 Міністерство закордонних справ України оголосило про ліквідацію дев’яти консульських установ в різних державах світу, серед яких і генеральне консульство в Сучаві.

Про це в коментарі "Європейській правді" повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.

За його словами, від початку листопада дипустанови, які ліквідуються, вже не ведуть прийом громадян. Наразі тривають процедури завершення їхньої роботи. Сайти більшості консульств свідчать, що їхнє закриття розпочалося відразу після проведення парламентських виборів.

Як відомо, дільниці для голосування за кордоном відкривалися саме у закордонних дипломатичних представництвах.

"Це є частиною процесу з оптимізації використання держаних коштів", - пояснив мотив закриття консульств Євген Перебийніс.

В перелік установ, які ліквідуються, увійшли генеральні консульства в Сучаві (Румунія), Пряшеві (Словаччина), консульства у Варні (Болгарія) та Марселі (Франція). Окрім цього, будуть ліквідовані консульська агенція в Батумі (Грузія), генеральні консульства в містах Нижній Новгород (Росія), Алмати (Казахстан), консульства в Хайфі (Ізраїль) та Курітібі (Бразилія).

"При виборі установ, які ліквідуються, враховувалися різні фактори, в тому числі обсяг завдань і кількість здійснених консульських операцій, близькість інших консульських установ, число громадян на консульському обліку. Що стосується Сучави та Пряшева, то було взято до уваги, що ці міста знаходяться неподалік від кордону України", - заявив Перебийніс.

Консульські округи установ, які ліквідуються, передаються до сфери відповідальності посольства у відповідній державі, зазначають у МЗС.

Варто зазначити, що консульства в Сучаві та Пряшеві обслуговували українські меншини, що компактно проживають на прикордонних територіях у цих державах. Консульські відділи при посольствах не здатні їх повноцінно замінити через географічну віддаленість. Відстань від цих міст до столиць перевищує 400 км.

Українські громади в Румунії переживають не найкращі часи, особливо ті, що мешкають у Сучавському повіті та довкола. Звістка про ліквідацію не так давно відкритого консульства України в Сучаві викликала у них просто шок. Люди не розуміють вчинку сусідньої держави, як, зрештою, не розуміє його і більшість колишніх дипломатів, з якими спілкувалася. Бо, за державною логікою, чим більше консульств, тим міцніша держава, тим більше її поважають. Як розпоівдали мені українці, які щойно повернулися з Сучави, їхні коллеги-румуни сміються їм прямо в очі, бо хто, мовляв, після таких кроків поважатиме вашу країну…

Стаття 1 з 1 глави І розділу Консульського Статуту України

Консульські установи України захищають за кордоном права та інтереси України, юридичних осіб і громадян України. Вони сприяють розвиткові дружніх відносин України з іншими державами, розширенню економічних, торговельних, науково-технічних, гуманітарних, культурних, спортивних зв’язків і туризму. А також сприяють вихідцям з України та їх нащадкам у підтримці контактів з Україною.

Мабуть, ще варто зважити й на те, що у прирумунських прикордонних районах, зокрема, нашій Чернівецькій області значна частина мешканців має подвійне громадянство і румунські паспорти в людей тут звична річ. Тому закриття консульства України в Сучаві можна розглядати мало не як диверсія. Чому б і ні? Коли це консульство відкрилося, етнічні українці в Сучаві стали почуватися значно впевненіше. Запрацювали українські класи, а українські художні колективи почали гастролювати Румунією.

Та й коли сталася дорожньо–транспортна пригода поблизу Сучави, то хто допомагав українцям, які потрапили в аварію, впоратися з бідою? Працівники консульства. Тоді як з посольства, розташованого в Бухаресті, навряд чи хтось виїде так далеко.

Дивне рішення про ліквідацію консульства у Сучаві коментує Василь ФІЛІПЧУК, дипломат, громадський діяч, колишній директор Департаменту європейської інтеграції Секретаріату КМУ:

– Зараз існує повний дисбаланс у дипломатичному представництві України в Румунії і, якщо ми підемо на таке рішення, це буде величезною помилкою. Зараз дійсно в МЗС відбувається процес оптимізації витрат, бо фінансова ситуація, особливо після падіння курсу долара, дуже складна. Але, враховуючи важливість вступу України до Євросоюзу, втратити українське консульство в Румунії просто неприпустимо. Я впевнений, якщо буде політичний тиск з боку держави, це питання можна вирішити. Закрити і відкрити завжди дорожче, ніж утримувати. В інших країнах діють наші консульства, в яких працює по 20 осіб. Просто треба зменшити бюрократичний апарат. Достатньо, щоби були посол, економічний радник і ще якась технічна особа. Для чого утримувати ще, приміром, водія чи бухгалтера? Це дві додаткові посадові одиниці. Приміром, бухгалтерію можна вести шляхом електронного банкінгу. Водія також можна скоротити. Коли працював за кордоном, я сам їздив за кермом і не мав потреби у власному водії. Уже скоротивши навіть ці дві посади можна утримувати, приміром, консульство у Сучаві.

Редакція спрямувала інформаційний запит до МЗС, в якому просить пояснити причини закриття консульства. З відповіддю ознайомимо читачів.

Людмила Чередарик, «Версії»

 Частково використано матеріали http://versii.cv.ua/polityka/yedine-u-rumuniyi-ukrayinske-konsulstvo-likvidovuyetsya/31338.html

Більше, про перспективи української дипломатичної служби за кордоном можна прочитати в статті Володимира Кравченка (Дзеркало тижня) тут: 

А що з ротацією бійців дипфронту?

 

1


КОМЕНТАРІ (3)

Хай краще цей дипломат  прокоментує чому адмін повиправляв його статтю де він вказував що його мала Батьківщина деградує морально і інтелектуально і він захтів йти в парламент щоб виправити це, що свого часу (зауважте свого часу) вважав що це найкращий куточок землі, а тепер відітє лі вже не є, як обпаплюжив в цій статті Георгія Філіпчука і чому зразу адмін повидаляв всі коментарі. Ганьба!

avatar

читачам

08 листопада 2014 15:24

Те, що Буковина давно деградувала нижче плінтуса не потребує доведення. Ні дипломатичного, ні будь чийого іншого. А хто цього не бачить, то нехай багатіє думкою. Як дурень. 

avatar

бИковинцям

08 листопада 2014 16:58

Перший віце-губернатор Буковини про непорядних буковинців, які роблять, що заманеться, не хочуть працювати, але прагнуть мати все і задарма.

- Ч.Т. Про Вас у 2010 році можна було сказати, що ви – київська людина. Ви пропрацювали у столиці тривалий час. Як ставитеся до Буковини, якими буковинці бачаться із Києва?

У мене було кілька чернівецьких, київських періодів. Закінчив середню школу в Турятці, а потім поїхав вчитися в Київський університет і трохи попрацював у столиці. Потім приїхав у Чернівці. П’ятнадцять років жив і працював тут, потім десять років жив і працював в Києві. І зараз четвертий рік живу і працюю тут. Досить складне ставлення до Буковини у київського істеблішменту. Пов’язане з тим, що ділові, політичні стосунки буковинців, скажімо так, не завжди виявляли наших буковинських партнерів порядними. І це створило достатньо негативний імідж області. Мені довелося прикласти зусиль, щоб люди, з якими працював у Києві, сприймали мене, не як буковинця, у негативному розумінні цього слова, а як просто мене.

- Ч.Т. На що нарікали буковинцям?

- На непорядність в стосунках. І це вже вкладається в якісь конкретні речі. В бізнесі – кидають, в політиці – дурять. Працюють якісь подвійні і потрійні варіанти….

- Ч.Т. Потеплішали у стосунках із земляками, чи, навпаки, впевнилися в київських оцінках?

- В принципі нічого не змінилося.

Джерело: times.cv.ua

avatar

А Галиць, що казав про буковинців, забули???

08 листопада 2014 17:02