Микола Салагор: Складається враження, що на кожне дерево, яке росте на Буковині, є експортер

Микола Салагор: Складається враження, що на кожне дерево, яке росте на Буковині, є експортер

11.10.2017, 18:10

Кількість буковинських експортерів лісоматеріалів стрімко зростає.

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької митниці ДФС.

Наразі митна статистика дає підстави стверджувати про значне переважання транзитних переміщень у порівнянні з експортними. Проте, у минулому місяці Чернівецькою митницею ДФС було зафіксовано факт значного зростання кількості суб‘єктів господарювання, що здійснюють або планують здійснювати експортні операції з лісоматеріалами у Чернівецькій області.

З початку року станом на 30 вересня через пункти пропуску Чернівецької митниці ДФС було переміщено майже 638 тис. тонн лісоматеріалів, з яких 257, 6 тис. тонн експортовано, інше – транзитний ліс з Білорусі, Росії, Німеччини, Литви та Польщі.

Левова частка українського лісу експортувалася у вигляді дров паливних (код 4401) – понад 257 тис. тонн. У розрізі областей найвищий показник за об’ємом у Житомирській області – 26, 5% експорту. Чернівецька посідає 4 місце – 16,2%. У лідерах також Київщина та Рівненщина – відповідно 19% та 17,6%. 

- Озвучені цифри не викликають занепокоєння, – коментує ситуацію начальник Чернівецької митниці ДФС Микола Салагор. – Однак, ми фіксуємо значне зростання підприємств-експортерів Буковини. Упродовж 8 місяців поточного року експортерами лісоматеріалів у зоні діяльності митниці були 292 суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності. 

- У вересні нами взято на облік 41 особу, що заявили про експорт лісу як мету своєї діяльності. Складається враження, що на кожне дерево, яке росте на Буковині, є експортер. Ситуація може сягнути критичної точки. Ми наполягаємо на конструктивному підході при здійсненні сертифікації лісопродукції. Адже саме ця ланка є найважливішою у процесі вивезення деревини з України. Просимо розглянути можливість обмеження у видачі таких сертифікатів або чіткого визначення дозволеного для експорту об‘єму лісоматеріалів. Запевняю, якщо сьогодні не робити чітких та добре обдуманих кроків, то ситуація перетвориться в абсурд! - попереджає керівник Чернівецької митниці.

1


КОМЕНТАРІ (2)

Це значить, що мораторію на експорт необробленого лісу - кранти! Бізнесмени це почуяли і спішать зареєструвати новий-старий вид діяльності. Ніякого обмеження на обсяги заявленої до експорту продукції і на видачу сертифікатів бути не може. Ми живемо в умовах ринкової економіки. І якщо Європа змусила нас відмінити мораторій на вивіз лісу, то про якісь обмеження бізнесу взагалі не може бути мови.

avatar

гуд бай, мораторій!

11 жовтня 2017 19:43

Коля,давай часами поменяемся.

avatar

Санітар лісу

12 жовтня 2017 11:59

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.