Михайлішин обіцяв, Каспрук дав, більшість імені Продана забрала: УАПЦ на Буковині шукає захисту від родича депутата міськради у Порошенка, Гройсмана і Парубія

Михайлішин обіцяв, Каспрук дав, більшість імені Продана забрала: УАПЦ на Буковині шукає захисту від родича депутата міськради у Порошенка, Гройсмана і Парубія

04.09.2018, 13:54

Єпископат Чернівецько-Хотинської єпархії УАПЦ звернувся з проханням про допомогу та захист прав до Президента України, прем'єр-міністра України та голови Верховної Ради України. 

Єпархія УАПЦ на Буковині відстоює своє право на 14 соток землі на вулиці Ризькій у Чернівцях. Розмови про необхідність виділити церкві земельну ділянку для розвитку почалися ще 2011 року. За словами архієпископа Германа, громада отримала усне запевнення від тодішнього в.о.Чернівецького міського голови, секретаря міської ради Віталія Михайлішина посприяти у вирішенні даної проблеми. За чималі кошти громада придбала нерухомість за цією адресою, за якою згодом обіцяли закріпити необхідну кількість землі.  

2015 року Чернівецька міська рада виділила церкві земельну ділянку для спорудження храму Святих Жон-Мироносиць та єпархіального управління. Однак вже наступного 2016 року відмінила своє попереднє рішення. Більшість Чернівецької міської ради подолала вето міського голови Олексія Каспрука, який став на бік церкви. 

Натомість Господарський суд Чернівецької області визнав, що земельна ділянка, має залишатися у руках церкви. 

Ігноруючи рішення суду депутати передали вказану ділянку нашвидкуруч створеній громадській організації "Захист та реабілітація інвалідів "Мед.Ін", яка є фактично комерційною структурою і засновниками якої є родичі відомого у Чернівцях депутата міськради-забудовника.  Як компенсацію, церкві пропонують земельну ділянку десь на околиці Чернівців. 

СвÑ?Ñ?лина вÑ?д BukNews.

1