Міністр за квотою Блоку Петра Порошенка  відновлює двосторонні відносини і проекти з російською державною компанією?

Міністр за квотою Блоку Петра Порошенка відновлює двосторонні відносини і проекти з російською державною компанією?

11.07.2018, 18:34

Фракція «Народний фронт» вимагає пояснень стосовно листування міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика з керівництвом «Росатом». Зокрема, йдеться про лист щодо відновлення двосторонніх відносин та низки спільних проектів між міністерством та російською державною компанією.

Ми хотіли б почути, чи насправді міністр Насалик надсилав такого листа керівництву компанії «Росатом». Закликаємо Кабінет міністрів України провести службове розслідування. У випадку підтвердження цього факту вимагаємо викликати Насалика до Верховної Ради України для надання особистих пояснень парламентарям. Так само звертаємося до фракції Блоку Петра Порошенка дати оцінку діям міністра, який потрапив до уряду за квотою цієї політичної сили.

«Народний фронт» послідовно вимагає зміцнення енергетичної незалежності України, розширення санкцій проти Росії, згортання співпраці з ворожою державою і стратегічну переорієнтацію української економіки на тісну співпрацю у сфері енергетики з країнами ЄС і НАТО.

Уряд Арсенія Яценюка і Верховна Рада України ще в 2014-2015 роках ухвалили однозначні рішення про неухильне скорочення російської монополії на внутрішньоукраїнському ринку ядерного палива.

Уряд Яценюка уклав угоду про розширення імпорту палива від американської компанії Westinghouse Corp, завдяку чому цей імпорт зріс уп’ятеро. Цей курс на ядерну незалежність від Москви ніхто не скасовував.

ДОВІДКОВО:  

«Это фейк», — цитирует издание «Экономическая правда» министра. При этом источник издания, близкий к ситуации, настаивает, что документ подлинный, отмечая, что Насалик подписал его «не читая». Он также допустил, что кто-то имеет намерение «нанести вред» репутации министра.

По предварительным данным, украинские власти хотят возобновить совместные проекты с Россией в области атомной энергетики. 

 Глава украинского правительства Владимир Гройсман обрушился с критикой на министра энергетики и угольной промышленности Украины Игоря Насалика из-за сообщений, что глава ведомства якобы написал письмо в госкорпорацию "Росатом".

 В опубликованном украинскими СМИ письме говорилось, что Киев рассчитывает восстановить сотрудничество с Россией в сфере атомной энергетики. В частности, украинского министра интересовал вопрос строительства завода по производству ядерного топлива для АЭС. Для обсуждения этой темы Киев якобы предложил представителям Росатома провести встречу в Брюсселе в ближайший месяц.

  Несмотря на то что в российской госкорпорации опровергли факт подобных предложений из Киева, а сам украинский министр назвал письмо фейком, Гройсман предупредил Насалика, что у Минэнерго нет полномочий вести переговоры с Россией.

— И все такие вещи, провокационные запросы нужно координировать с МИД и действовать только в пределах тех директив и мандатов, которые предоставляет правительство. Других вещей быть не может, — добавил он.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.