Максим Бурбак: 'Судовій реформі бути! '

Максим Бурбак: "Судовій реформі бути! "

02.06.2016, 17:34

Верховна Рада прийняла Закон "Про судоустрій і статус суддів" та внесла зміни до Конституції України в частині правосуддя! Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив лідер парламентської фракції "Народного фронту" Максим Бурбак. Даний законопроект було підтримано в цілому 281 голосами парламентарів.

Закон "Про судоустрій і статус суддів" передбачає скасування всіх спецсудів, підвищення ролі Верховного Суду (як третьої і найвищої судової інстанції), конкурсний відбір суддів за участі громадськості, - заявляв раніше голова фракції Максим Бурбак під час Погоджувальної ради. - Жодний з діючих нині суддів не продовжить кар’єру і не отримає підвищення без перекваліфікації".

ДОВІДКОВО

Ухвалений законопроект №4734  «Про судоустрій і статус суддів» не просто звільняє суддів чи змінює назви – він знищує корупцію всередині судів та запроваджує єдину судову практику.

Про це заявив народний депутат фракції «Народний фронт» Леонід Ємець під час виступу в парламенті в четвер.

«На чому взагалі ґрунтується корупційна складова в судах? На можливості отримати потрібне рішення: не сподобалося рішення – ідеш до іншого судді або в інший суд, там домовляєшся й отримуєш потрібне тобі рішення», - пояснив він.

За словами представника «Народного фронту», є випадки, коли в пленумі Верховного Суду в одній палаті є два не просто різних, а протилежних рішення по одній справі. «Тому цей законопроект вирішує ключове питання – запроваджує єдину судову практику. Після цього протягом 3-4 років кількість судових спорів у нашій країні взагалі має знизитись на декілька порядків, тому що ви відкриваєте закон, єдину судову практику, і одній зі сторін взагалі немає сенсу витрачатися на адвокатів, бо вже є одне рішення», - додав народний депутат.

«Всі інші питання направлені на вирішення головного. Це – і ліквідація Вищого господарського, Вищого адміністративного та Вищого спеціалізованого судів, і запровадження відкритих конкурсів на ці посади, і відставка суддів Верховного Суду з можливістю приходу на ці посади людей, які ніколи не працювали в цій корумпованій системі, а є професійними адвокатами або викладачами, і передбачена процедура створення Антикорупційного суду», - уточнив Леонід Ємець.

 

Він пояснив, що основними змінами передбачено: переатестацію суддів та жорсткі вимоги до їх кваліфікації, ліквідацію спеціалізованих судів та адаптацію судової системи до нових реалій.

"Вводиться антикорупційний суд, який займатиметься розглядом питань, підзвітних НАБУ. Чому це окремий суд? Тому що до нього має бути надвисокий рівень кваліфікаційних вимог. Туди мають прийти працювати суддями люди, щоб у корупціонерів і громадян України була чітка впевненість, що рішення виноситимуться на підставі справедливості і закону, а не інакше", - зазначив народний депутат.

Леонід Ємець зауважив, що закон про судоустрій та статус суддів вносить багато суттєвих новацій.

"Це декларації суддів, це процедури оцінювання, які судді періодично проходитимуть. Це і новація, коли судді, які пропрацювали 5 років, звільняються і йдуть заново на конкурси. Це і нова система набору суддів в апеляційні суди. Туди можуть прийти не судді, а викладачі вузів і адвокати", - розповів член Комітету з питань правової політики та правосуддя.

Він також підкреслив, що об'єднані в один законопроект всі ці нововведення є фактично революцією в судовій системі.

"Створення НАБУ, ухвалення закону про люстрацію - це лише перші етапи, які мають завершитися судовою реформою, бо ловити злочинця це початок роботи, а посадити корупціонера, який може легко відкупитись від корупційного судді, - це інша частина роботи. Тому вирішити питання судової реформи, дати українцям чесного суддю - це є  ключовим моментом антикорупційної роботи", - резюмував представник "Народного фронту".

1