Лісогосподарські підприємства Буковини та тимчасові лісокористувачі заплатили громадам і державі  понад 30 млн грн рентної плати за використання лісів

Лісогосподарські підприємства Буковини та тимчасові лісокористувачі заплатили громадам і державі понад 30 млн грн рентної плати за використання лісів

20.11.2020, 08:49

За використання регіональних лісових ресурсів у січні – жовтні 2020 року до Зведеного бюджету платники сплатили 31,3 млн. грн. рентної плати. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 1,5 млн. грн. - розповідають у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Відтак, за 10 місяців цього року територіальні громади від лісогосподарських підприємств області та тимчасових лісокористувачів отримали більше 18,3 млн. грн. натомість, до державного бюджету надійшло майже 13 млн. грн. «лісового податку».

У відомстві роз’яснюють, найбільшими бюджетоформуючими платниками даного платежу є лісові господарства Вижницького району – 4,9 млн. грн., Сторожинецького району – 3,8 млн. грн., Путильського району – 3,7 млн. грн. та Глибоцького району - 1,7 млн. грн.

Варто зазначити, платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі – юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

У регіональній податковій службі нагадують, з 1 липня 2020 року змінено ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, передбачені пунктом 256.3 Податкового кодексу України.

1