Кілька неправд від Горди, або Після брифінгу…

Кілька неправд від Горди, або Після брифінгу…

23.04.2017, 01:35

Реагуючи на протестні настрої громадян, Національна комісія державного регулювання енергики та комунальних платежів(НКРЕКП) відмінила прийняте нею рішення щодо встановлення з 1 квітня абонентної плати за користування газом. Котра для багатьох споживачів обернулася б фактичним підвищенням ціни на блакитне паливо. Але відмінити конкретне рішення -- не означає відмовитись від задуму. Як зазначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк, після "першої невдалої спроби" вдаватимуться до повторних. Переконуватимуть громадян у "правильності обраного курсу", аби через кілька місяців аналогічне рішення можна було знову ухвалити. На місцях тимчасом агітаційну роботу за  впровадження новації ведуть регіональні газові чиновники. Голова ПАТ "Чернівцігаз" Віктор Горда під час брифінгу для журналістів та в роз"ясненні  очолюваної ним служби розповсюдженому інтернет-виданнями, намагалися переконати: при розщепленні ціни за газ на два платежі -- окремо за товар і окремо за його транспортування-- для 85 відсотків громадян суми в платіжках будуть навіть менші, ніж тепер, і тільки для 15 відсотків користувачів зростуть. А от віце-Прем"єр Павло Розенко, посилаючись на дані статистики, стверджує інше: якщо запропоновану НКРЕКП методику розрахунків залишити незмінною, то з 13 мільйонів споживачів для 4,5 плата стане вищою. Це не 15, а цілих 35 відсотків!Постраждають насамперед ті, хто використовує газ лише для приготування їжі, тобто найбільш незатратні споживачі дефіцитного, переважно імпортного блакитного палива.

Голова "Чернівцігазу" переконує, що абонплата буде невисокою, мало не символічною. Для абонентів, у яких лічильники малої пропускної здатності -- марки G1,6 ( тих, хто використовує газ лише для приготування їжі, вони цілком влаштовують) становитиме 49.34 гривні на місяць. Але одразу виникає запитання: скільки в квартирах буковинців тих "економних" лічильників? У прес- службі "Чернівцігазу", куди мене скерували після невдалої спроби поспілкуватися з Віктором Гордою, навіть приблизної цифри назвати не змогли, а, за словами Розенка, у 80 відсотках квартир встановлено втричі потужніші лічильники -- марки G4. Так у мене самого й у сусідів, які встановлювали прилади власним коштом, і робили це не самотужки, а руками газовиків, котрі радили «найнадійнішу модель», стоїть G4. Але ж абонентна плата у такому разі вже не 49,34, а 115 гривень, тобто у 2,5 рази більша! Сім"я з двох чоловік для приготування їжі використовує за місяць в середньому 10-14 кубометрів газу. З тих, у кого лічильника нема,беруть ще менше -- за 4,5 кубометра з людини. Загалом, місячна плата безпосередньо за паливо при нинішній ціні за кубометр  6, 88 гривні (буде 6.00) Становитиме 60 – 80 гривень, тоді як абонплата, субсидія на яку не поширюється, про що Горда не сказав, --115. У рекламований газовиками сценарій, що 87 відсотків суми вказаної у квитанції, яку отримує користувач, то плата за товар і лише 13 за транспортування ( разом із сумнівною націнкою за лічильник) це не вписується аж ніяк. Бо насправді абонплата може сягати 65 відсотків загального платежу, а кубометр газу замість теперішніх 6.88 разом з абонплатою обійдеться споживачу в 17 – 18 грн. Отаке вам «незбільшення ціни»! Словом, після позаминулорічного семиразового її зростання частина абонентів матиме нове – приблизно у 2,5 разу.

Правда, Горда запевняє, що НКРЕКП придумала для потерпілих від здирства компенсаторний механізм: запропонувала уряду знизити їм тарифи за… теплопостачання. Але, наскільки відомо, названа комісія урядом не керує і навряд чи може йому щось директивно пропонувати. По-друге, чому погамування зажерливості газових олігархів та їх прислужників із стотисячними й більшими зарплатами має відбуватися за рахунок гноблених ними підприємств теплопостачання?! Та й узагалі, чи годиться газовому начальнику розповідати, що має діятися в іншому відомстві? Бо, даруйте Вікторе Євгеновичу, рівень компетенції не той. А абонентам газових мереж радимо триматися стійко. Тоді й авантюра ненаситних не пройде!

Михайло Токарюк.( Газета «Буковина», 21.04. 2017 р.)

1


КОМЕНТАРІ (3)

Такички не пройде!

avatar

Знаючий

22 квітня 2017 23:19

Насправды! журналісти навели всі цифри набагато ширше і детальніше ніж чернівцігаз! в них як завжди...бла бла бла ...і побільше заплутати....

avatar

Володимир

23 квітня 2017 12:25

"Асоціація газового ринку", газорозподільні компанії та постачальники газу просять владу усунути правовий вакуум у питаннях оплати за газ та тарифі на його розподіл

 

Асоціація газового ринку України та майже півсотні газорозподільних і газопостачальних компаній звернулися до Президента України, Прем'єр-міністра та Голови НКРЕКП з відкритим листом щодо можливого виникнення колапсу із розрахунками за спожитий природний газ та послуги з його транспортування і розподілу, що ставить під загрозу функціонування галуз.

В листі, зокрема, говориться про те, що сьогодні в Україні утворилася патова ситуація, коли вся нормативно-правова база, яка передбачає проведення розрахунків споживачів за природний газ та послуги з його транспортування і розподілу, втратила чинність.

Такі обставини виникли через скасування 10 квітня поточного року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, свого рішення щодо встановлення тарифів за послуги із доставки газу та обслуговування мереж, які були розраховані як плата за приєднану потужність. Такі дії державного регулятора були продиктовані безпрецедентним політичним тиском, незважаючи на те, що тарифи були прийняті відповідно до вимог Закону України «Про ринок природного газу», а також у зв’язку із взятими Україною зобов’язаннями перед МВФ, що закріплені у меморандумі від 22.03.2017 року та підписані Президентом та Прем’єр-міністром України.

Через відсутність нових правил щодо взаєморозрахунків на ринку, сьогодні підприємства галузі залишаються без фінансування. Як наслідок, це унеможливлює виконання робіт з експлуатації та ремонту газорозподільної системи, ставить під загрозу виплату заробітної плати тисячам працівників та призводить до вимушеного припинення постачання газу споживачам України.

Надійна та безпечна робота газорозподільної системи є однією із ключових для забезпечення життєдіяльності населених пунктів України, Асоціація газового ринку України спільно з керівниками газорозподільних та газопостачальних компаній закликають Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України в термін до 25 квітня 2017 року прийняти будь-яке законне рішення щодо встановлення тарифів за послуги з розподілу природного газу та поновити повноваження НКРЕКП щодо встановлення алгоритму розподілу коштів на банківські рахунки зі спеціальним режимом використання.

 

ДОВІДКА

Публічне акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ «Чернівцігаз» експлуатує 8,786 тис. км. газопроводів. У 2016 році підприємство протранспортувало близько 376 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 229 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. ПАТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону

 

Голодняк Вікторія Вікторівна

Фахівець з реалізації 1 кат. , Новоселицький відділ реалізації

avatar

"Асоціація газового ринку"

23 квітня 2017 21:32