Іван Рибак назвав головні пріоритети 8-ї сесії Верховної Ради України VIII скликання

Іван Рибак назвав головні пріоритети 8-ї сесії Верховної Ради України VIII скликання

08.02.2018, 11:41

На цьому тижні парламент розпочав роботу восьмої сесії VIII скликання Верховної Ради.

Завдань та планів багато, народний депутат України Іван Рибак висловив переконання, що  основними пріоритетами роботи під час цієї сесії мають бути:

* Посилення національної безпеки та оборони. Завдяки рекордному оборонному бюджету у 165 мільярдів гривень, вітчизняна армія отримує додаткові можливості для протистояння російській агресії. Крім цього, сподіваюся на посилення соціального захисту військовослужбовців та їх сімей.

* Український парламент повинен не забувати про зобов’язання нашої держави в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Досягнуті минулого року успіхи – це навіть не половина шляху. Тому наша Фракція переконана в необхідності подальшої інтеграції в економічний і безпековий простір демократичної Європи.

* Верховна Рада перебуває за крок від значного посилення протидії корупції, зокрема за рахунок створення спеціалізованого Антикорупційного суду. Однак, спочатку необхідно розблокувати роботу над цим питанням у комітетах шляхом включення відповідних законопроектів до порядку денного сесії. Хоча наразі лунає багато критики на адресу законодавчої ініціативи, однак більшість претензій залишаються неконструктивними. Хочу нагадати, пропозиції, які поширюють експерти та політикани у ЗМІ мають значні недоліки, через які майбутній закон ризикує стати неконституційним, а новостворений Антикорупційний суд може бути заборонений рішенням Конституційного суду. Подібні прецеденти вже були в світовій практиці, зокрема в Словаччині. Багато спекуляцій пов’язано якраз із рішенням Венеційської Комісії – однак, офіційної оцінки президентського законопроекту про Вищий антикорупційний суд досі не було. Тому необхідно припинити спекуляції, а спільно з командою авторів законопроекту розпочати процес створення Антикорупційного суду.

* Позитивні наслідки у подоланні корупції матиме і скасування обов’язкового електронного декларування для громадських організацій (законопроекти №6675 та №6674). З одного боку державні органи втратять важіль тиску на незалежних активістів, які займаються антикорупційною діяльністю, а з іншого – запроваджуються європейські норми підзвітності громадських об’єднань безпосередньо перед суспільством.

* Окремо увагу необхідно приділити розвитку економіки, залученню інвестицій та створенню робочих місць для громадян України. Минулого року ми побачили потенціал, який залишається дещо прихований. Однак, завдяки ініціативам Президента, зокрема щодо створення Служби фінансової безпеки та запровадження податку на виведений капітал, українська економіка може отримати вагомий поштовх для розвитку вже найближчими місяцями.

1