Іван Рибак: кожна людина з Карпатського регіону у владі повинна щоранку запитувати себе «...а що я зробив для захисту українського лісу?»

Іван Рибак: кожна людина з Карпатського регіону у владі повинна щоранку запитувати себе «...а що я зробив для захисту українського лісу?»

12.04.2018, 17:14

Днями у Верховній Раді зареєстровано шість законопроектів, покликаних зберегти українські ліси та навести порядок у частині їхнього утримання, обслуговування, відновлення. Про це повідомляє співавтор цих законодавчих ініціатив - народний депутат України Іван РИБАК, який представляє у Верховній Раді Вижницький, Сторожинецький, Путильський та Кіцманський райони Чернівецької області.

 "Багато хто говорить про потребу розвитку гірських районів нашої держави, про відновлення і будівництво доріг, мостів, протипаводкових споруд, укріплення берегів, а також про руслорегулюючі роботи. Але необхідно розуміти, що без розвитку інфраструктури та логістики туристичних та рекреаційних зон Карпат, без створення робочих місць ми не зможемо дати місцевому населенню перспективу і забезпечити нормальне життя.

Та насамперед, слід пам'ятати, що вся ця соціально-економічна політика не матиме сенсу, якщо ми не збережемо головну базу та умову такої перспективи – українські ліси", - заявив народний депутат Іван РИБАК.

Адже не можна уявити Карпати без лісів. Тому, як представник Карпатського регіону у парламенті, Іван РИБАК чітко розуміє всю цінність карпатських лісів. Більше того, він вважає, що кожна людина у владі, особливо з Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей, повинна зранку запитувати себе: «… а що я зробив для захисту та відтворення карпатського лісу?».

«Тому з метою забезпечити збереження та розвиток лісової галузі в Україні, нами було створено комплекс законопроектів, якими ми пропонуємо вирішити ряд важливих питань. Зокрема, мова йде про удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі, забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів, а також про охорону тваринного світу», - повідомляє Іван РИБАК.

За його словами, насамперед, ці 6 законопроектів мають усунути той дисбаланс, що виник у лісогосподарській галузі після 2016 року. Тоді було припинене фінансуваня з Держбюджету заходів з ведення лісового та лісогосподарського господарств. В результаті були зупинені роботи з відновлення лісових насаджень після неконтрольованих рубок, пожеж, було зведено нанівець заходи зі  створення полезахисних смуг, а головне - це призвело до відсутності на необхідному рівні охорони лісу від незаконних рубок.

Нині через недофінансування фактично призупинені лісовпорядні роботи, вирощення саджанців, забезпечення протипожежної безпеки. Це зумовило і серйозний відтік кваліфікованих кадрів.

«Так продовжуватися не може, - переконаний парламентар. - Зареєстровані нами з колегами з Аграрного комітету та іншими народними депутатами законопроекти, є важливим кроком до порятунку нашого національного багатства - лісів. Вони покликані врегулювати обов'язки Державної лісової охорони, відокремивши її функції від господарської діяльності. Це дозволить збільшувати площі лісів, активніше працювати над збереженням біорізноманіття, врегулює мисливство і рибальство, забезпечить заходи для боротьби з браконьєрством».

Іван РИБАК наголошує, що дуже важливою є пропозиція у частині фінансування державного розвитку лісового господарства за рахунок надходжень 60% від рентної плати за вартість деревини, заготовленої внаслідок рубок головного користування.

Крім цього, він пояснює, що якщо ініційовані законопроекти будуть прийняті парламентом найближчим часом, то вже з 1 липня ця сума відрахувань сягне 170 мільйонів гривень, а у наступному році може зрости до 650 мільйонів. Це серйозна підтримка потреб лісової галузі.

Окремо увагу приділено питанню створення преферентних умов для нашої деревообробки, а саме - адаптація митних зборів до можливостей підприємців, які зайняті у цій галузі. Аж до відміни мита на ввезення сучасного конкурентного обладнання деревообробки на якийсь термін. Створення ефективної лісопереробки забезпечить додану вартість на продукцію з одного боку, і зробить низькорентабельним експорт лісу-кругляку з іншого.

"У лісі необхідно наводити порядок, жорстко мінімалізувати незаконні рубки, припинити мисливський "безлад", що виник після неконтрольованого роздавання мисливських угідь Держлісагенством і обласними радами місцевим князькам та наближеним до влади ділкам. І памятаймо, що саджанець, закладений у ґрунт у зоні відновлення, повноцінним лісом стане лише через 40 років. А ліс зберегти нашим дітям ми зобов'язані!", - наголошує парламентар.

 Прес – служба Народного депутата України Івана РИБАКА

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.