Італія обурена ініціативою Австрії, яку Румунія та Угорщина давно практикують щодо України

Італія обурена ініціативою Австрії, яку Румунія та Угорщина давно практикують щодо України

18.12.2017, 21:55

Австрійський уряд пропонує видавати паспорти німецькомовним жителям автономної північної італійської провінції Південний Тироль.

Про це повідомляє AFP.

В Італії обурилися такою ідеєю австрійців. Так, офіційний представник МЗС Італії Бенедетто Делла Ведова заявив, що така пропозиція має рішучий характер "етнічного націоналізму".

Італійський президент Європарламенту Антоніо Таяні назвав пропозицію "хибним рухом" Відня та заявив, що "сезон націоналізму в Європі закінчився".

Ідея австрійського уряду також роздратувала сусіда Південного Тиролю - німецькомовну провінцію Трентіно, що також має автономний статус, проте не дочекалася такої пропозиції від Відня.

Губернатор Південного Тиролю Арно Компатшер заявив, що "націоналістична політика" йде в розріз із статусом "об'єднаних європейців".

"Ми продовжуватимемо відігравати свою роль, як міст, посередник", - сказав Компатшер.

Гірський район Південний Тироль, відомий також під італійською назвою Альто-Адідже, колись був частиною Австро-Угорської імперії до анексії Італією після Першої світової війни. Під час перепису 2011 року близько 70% місцевих жителів заявили, що вони є носіями німецької мови.

Нагадаємо, новим канцлером Австрії став лідер консервативної Австрійської народної партії Себастьян Курц.

Курц заявив, що новий уряд Австрії під його керівництвом проводитиме проєвропейський курс і пообіцяв дотримуватися політики ЄС щодо антиросійських санкцій.

До правлячої коаліції також увійшла правопопулістська Австрійська партія свободи, лідер якої Хайнц-Крістіан Штрахе визнав, що хотів би скасування санкцій проти Росії.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.