Історикиня Ганна Скорейко та учасник бойових дій на Сході України Анатолій Маркус розповіли школярам про Майдан і Революцію Гідності

Історикиня Ганна Скорейко та учасник бойових дій на Сході України Анатолій Маркус розповіли школярам про Майдан і Революцію Гідності

24.11.2021, 19:36

До Дня Гідності і Свободи відділ абонемента ФОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка підготував годину роздумів «Зима, що нас змінила».

21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції  2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

На зустріч із старшокласниками Чернівецького ліцею № 8 ім. Т. Шевченка завітали кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України ЧНУ ім. Ю.Федьковича Ганна Скорейко та учасник бойових дій на Сході України Анатолій Маркус.

Розпочала захід пр. бібліотекарка Христина Мацків віршем-реквіємом Любов Василів-Базюк  «Навічно залишилися з народом».

Ганна Михайлівна поділилася з учнями своїми історичними дослідженнями та роздумами про передумови виникнення Майдану, про його політичні, психологічні  та соціальні чинники . Особисті спогади науковиці про участь її студентів у Революції Гідності спонукали присутніх до роздумів роль молоді в долі України. Пані Ганна презентувала книгу спогадів «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», що видається Українським інститутом національної пам’яті. У виданні подані спогади учасників протестних акцій в регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності.

Анатолій Маркус поділився особистими спогадами і переживаннями, котрі спонукали його та його побратимів після Майдану піти добровольцями захищати Україну. Ліцеїсти почули цікаву, але трагічну розповідь про непрості будні українських воїнів, які першими пішли в АТО в складі добровольчих батальйонів. Ветеран закликав молодь бути свідомими українцями,  патріотами і бути готовими захистити національну свободу.

Бібліотекарка ліцею В.О. Осінська подякувала учасникам заходу за щиру зустріч і пізнавальну розповідь.

1