Група «Удар» не давала голоси: проект закону, який спрощує процедуру переходу з Російської до Православної церкви України, «Народний фронт» подав ще 2016 року

Група «Удар» не давала голоси: проект закону, який спрощує процедуру переходу з Російської до Православної церкви України, «Народний фронт» подав ще 2016 року

22.01.2019, 12:07

Важливим законопроектом, ухваленим народними депутатами України під час останнього пленарного тижня дев’ятої сесії Верховної Ради України, став закон про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи) (№4128-д), - пише www.buknews.com.ua.

Верховна Рада України зробила все від неї залежне, щоб після постання Православної церкви України та отримання нею Томосу всі процеси переходу релігійних громад від  Російської до Православної церкви України відбувалися в рамках закону.

Народний депутат України Віктор Єленський (фракція «Народного фронту») зареєстрував відповідний законопроект ще 2016 року, коли про отримання Томосу можна було хіба що мріяти. Проте вже тоді «Народний фрон» пропонував впорядкувати процедуру переходу громад від російської до української церкви. Зокрема, проект закону містив чітке юридичне визначення того, що таке релігійна громада, якого досі фактично не існувало, прописував процедуру проведення зборів, ухвалення рішення про перехід.

Нарешті 17 січня 2019 року законопроект  отримав 229 голосів підтримки.  Перед голосуванням депутати фракції «Народного фронту» скандували прізвище Київського міського голови, на якого орієнтується частина народних депутатів з так званої групи «Удар» у складі Блоку Петра Порошенка. Тому що частина групи «Удар», яку ЗМІ часто пов’язують з Фірташем-Льовочкіним,  не давала голоси за цей проект закону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оксана Продан - не голосувала, Папієв - проти: як голосували нардепи з Буковини за закон про перехід церковних громад

Але голосів для результативного голосування вистачило і без них, бо парламент робив правильну справу. Тепер найголовніше забезпечити порядок під час проведення зборів про перехід громад, не піддаватися на провокації, які обов’язково будуть. Що засвідчують, в тому числі і процеси в Чернівецькій області. Росія, як країна агресор, зробить усе від неї залежне, щоб захистити інтерес своєї церкви в Україні, в тому числі шляхом дестабілізації ситуації. Особливо з початком президентської виборчої кампанії в Україні.

Вл.інф.

1