Громадянська мережа ОПОРА не проводить жодних телефонних обдзвонів громадян

Громадянська мережа ОПОРА не проводить жодних телефонних обдзвонів громадян

16.03.2019, 14:43

12 березня впродовж дня Громадянська мережа ОПОРА почала отримувати інформацію від виборців щодо телефонних дзвінків від невідомих осіб, які представляються «ОПОРОЮ» та випитують електоральні вподобання й погрожують покаранням у разі порушення виборчого законодавства. Такі повідомлення ми отримали вже від мешканців Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей.

Як повідомляє прес-служба партії ВО «Батьківщина» в Чернівецькій області, до їх партійців теж почали надходити дзвінки від людей, які начебто проводять опитування від «ОПОРИ». Один дзвінок був зроблений до члена партії, який проживає у Сторожинецькому районі. Він звернувся до поліції.

«За інформацією одного із партійців, йому телефонувала дівчина, звернулася до нього на ім’я-по батькові і представилася працівницею «ОПОРИ». Запитала, чи зручно йому говорити, а далі почала ставити питання з «опитування». Цікавилася, чи збирається він іти на вибори і за кого має намір голосувати. Питала, чи відомо йому про кримінальну відповідальність за підкуп голосів, і «Хто дав вам тисячу гривень?». Далі були вимоги «зізнатися в усьому», назвати «того, хто дав гроші – і тоді вам нічого за це не буде», погрози, що «вся розмова записується». Коли активіст запитав, що собі дозволяють такі додзвонювачі, трубку кинули…», - повідомили у партії.

Звертаємо увагу, що Громадянська мережа ОПОРА не проводила, не проводить та не планує проводити жодних телефонних обдзвонів громадян. Крім того, діяльність нашої організації спрямована на спостереження за виборчим процесом, аби він відбувався в межах чинного законодавства. Ми не проводимо жодних соціологічних опитувань щодо електоральних вподобань. Крім того, представники Громадянської мережі ОПОРА підписують Кодекс спостерігача, який передбачає особливо ретельне дотримання чинного законодавства, що унеможливлює погрози будь-кому з боку наших представників.

Ми розцінюємо такі дії як свідому маніпуляцію та введення в оману громадян. Крім того, це – спроба зазіхання на репутацію Громадянської мережі ОПОРА. Щодо цих інцидентів Громадянська мережа ОПОРА звернулася до поліції із заявою.

Нагадаємо, під час цієї виборчої кампанії це вже не перший випадок спроби дискредитації нашої організації. В лютому ОПОРА вже повідомляла про підготовку політично вмотивованих провокацій проти організації та її представників, залучених до незалежного позапартійного спостереження на чергових виборах Президента України.

Шановні виборці! Якщо ви стикнулись з подібною ситуацією – терміново повідомте Громадянську мережу ОПОРА за номером 044 591 44 44, або на пошту info(собака)opora.org.ua.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРАпроводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

 Марія Пащак, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.