Гройсман з міністрами встановили єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів

Гройсман з міністрами встановили єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів

27.04.2016, 16:46

Сьогодні Кабінет міністрів України, як і планував, встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 грн за тисячу кубометрів. Представляючи це рішення, перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик наголосили, що встановлення такої ціни поставить крапку у спекуляціях на газовому ринку країни.

Постанову №758 одноголосно підтримали всі члени Кабінету міністрів.

Згідно із постановою, уряд з 1 травня зобов'язав НАК "Нафтогаз України" продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат).

Тим самим Кабмін скасував так звану "соціальну норму" в обсязі 1 200 куб. м на опалювальний сезон за ціною 3 600 гривень за тис. куб. м, яка діяла в опалювальний сезон 2015/2016 років.

Ціна продажу газу для потреб теплокомуненерго також встановлена на рівні 6 879 гривень за тис. куб. м.

Ціна газу як товару (без урахування транспортування і ПДВ) становитиме 4 942 гривень за тис. куб. м.

Для релігійних організацій ціна буде 3 913 грн за тисячу кубометрів газу.

У свою чергу, очільник уряду Володимир Гройсман наголосив, що дане рішення є непростим і викличе широкі дискусії в суспільстві, але воно дасть змогу скасувати всі існуючі раніше схеми, які давали змогу заробляти на різниці в ціні на паливо.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що незаможні громадяни не постраждають від підвищення тарифів на газ.

На засіданні уряду в середу він сказав, що система субсидій має захистити таких людей.

"Це важке рішення, але необхідне для нашої держави – питання встановлення єдиної ціни на газ. Переконаний у тому, що ми поставимо крапку і це буде остання зміна ціни на газ у житті нашої держави. Багато років на цій темі спекулювали – важливо, щоб ми були прозорими", - сказав він.

Прем'єр наголосив, що підвищити ціну на газ – це зобов'язання України перед Міжнародним валютним фондом.

"Але я переконаний, що саме зараз прийняття цього рішення може бути, в тому числі, і певним зниженням ціни на газ для 3 мільйонів споживачів. Сьогодні ціна на газ, яка не була економічно обґрунтованою, була 7 200 гривень. Відповідно до рішення, яке пропонується розглянути на уряді, ця ціна буде зменшена до 6 879 гривень", - заявив Гройсман.

За його словами, раніше держава дотувала не обґрунтовані економічно ціни і "не було жодної соціальної справедливості" в тому: "Багаті споживали газ задешево, і бідні.. Люди сплачували податки, державний бюджет направляв їх на дефіцит "Нафтогазу" – але навколо цих речей завжди були оборудки…".

"Ми маємо припинити цю несправедливість і потурбуватись за кожного громадянина, якому сьогодні важко. Система субсидій буде настільки ефективною, що від цих змін ті, хто не має високого доходу, будуть захищені державою адресно", - заявив Гройсман

"Звісно, ті, хто має великі статки, вони будуть доплачувати повну ціну – відповідно до свого споживання. Той, хто буде потребувати додаткового соціального захисту від держави, його отримає", - заявив прем’єр.

Перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів у виступі уточнив, що йдеться про внесення змін у постанову №758 від 1 жовтня 2015 року.

Гройсман при цьому заявив, що завдання уряду – щоб люди з високим рівнем доходжу навіть не відчули змін, але щоб їх відчули ті, хто наживався на газових тарифах.

Раніше очільник уряду зазначав, що встановлення обґрунтованих тарифів і цін на енергоносії, особливо на газ, дасть змогу викорінити корупцію в енергетичній сфері. За словами Гройсмана, Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити 100-відсоткову відповідність тарифів вартості енергоносіїв, а необґрунтовані тарифи – це поле для популізму й корупції. При цьому Гройсман наголосив, що виступає за прозорість формування тарифів і не допустить зловживань в ціноутворенні. 

Питання формування тарифів є одним з найбільш дискусійних. Підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні до ринкового рівня є одним з пунктів програми реформ, затвердженої ключовим кредитором України Міжнародним валютним фондом. Підвищення проходить поетапно з одночасною реалізацією програми надання субсидій для найбільш уразливих у фінансовому відношенні верств населення.

Як відомо, меморандум з МВФ передбачає підняття з 1 квітня 2016 року ціни на газ для населення в рамках соціальної норми 1 200 куб. м в опалювальний сезон до рівня 75% від імпортного паритету.

З підвищенням цін на газ вартість теплової енергії для населення збільшується на 60%, до 1041 грн/Гкал.

Після прийняття Кабінетом міністрів України рішення про підвищення цін на газ для населення з 1 травня до ринкового рівня вартість теплової енергії для населення збільшується на 60% – до 1041 грн/Гкал з 652 грн/Гкал.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке роз'яснює деталі ухваленого урядом рішення.

Згідно з повідомленням, таке підвищення вартості теплової енергії пов'язане з тим, що раніше підприємства теплокомуненерго купували газ за ціною 3 004 грн за тис. куб. м, а після зростання вартості газу до ринкового рівня ТКЕ купуватимуть паливо за 6 810 грн за тис. куб. м.

1