Господарський суд у Чернівцях вважає, що розгляд справ про перехід громади з УПЦ (МП) до ПЦУ – не його юрисдикція

Господарський суд у Чернівцях вважає, що розгляд справ про перехід громади з УПЦ (МП) до ПЦУ – не його юрисдикція

19.02.2021, 17:31

Господарський суд Чернівецької області відмовився розглядати позов громади ПЦУ села Рингач про скасування права власності громади УПЦ (МП) на храм Вознесіння Господнього. 

Віряни хотіли повернути храм громаді ПЦУ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Umoloda.kiev.ua.

Згідно з позовом, віряни просили суд визнати недійсним і скасувати свідоцтво про право власності, видане громаді Московського Патріархату 25 вересня 2014 року.

Суддя Ніколаєв М.І. оголосив ухвалу про закриття судового провадження. Виступ судді опублікувала у Facebook місцева журналістка Галина Єреміца.

На думку суду, ця справа не входить до його юрисдикції. “Пояснили, що ми не є такими об’єктами господарювання, що маємо подаватися до Господарського суду”, – прокоментував "Релігійній правді" староста релігійної громади Віктор Юришин.

Відтак, громаді рекомендували звернутися до районного суду. Чи судитимуться далі, віряни вирішать згодом.

У вересні 2020 року в Чернівецькій обласній держадміністрації зареєстрували статут релігійної громади села Рингач Новоселицького району. Голосування про перехід від УПЦ (МП) до ПЦУ відбулося ще у березні 2019 року. Проте більше року нова влада не реєструвала статут релігійної громади. Зокрема, у грудні 2019 року обласна адміністрація відмовила у реєстрації через нечітку каліграфію у документах. Тоді у Рингачі почалися протистояння на релігійному ґрунті.

Священник церкви УПЦ (МП) не допускав вірян ПЦУ до будівлі храму. Натомість селяни обіцяли судитися за своє право молитися у Православній Церкві України.

1