Гончарук нагадав Осачуку про його персональну відповідальність за своєчасний старт “Великого будівництва”

Гончарук нагадав Осачуку про його персональну відповідальність за своєчасний старт “Великого будівництва”

08.02.2020, 10:48

2020 – це рік “Великого будівництва”, інфраструктурної модернізації України. В кожному регіоні за своєчасний старт і реалізацію проекту “Велике будівництво” відповідають голови облдержадміністрацій. Про це повідомив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час селекторної наради з керівниками ОДА.

«Програма Президента “Велике будівництво” стартує з 1 березня. Ми починаємо масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій країні. З боку Уряду ми забезпечимо регіони всім необхідним, щоб будівництво почалось вчасно. Головна задача керівників ОДА — це вчасна координація діяльності з профільними міністерствами та відомствами та координація роботи на містах», — сказав Олексій Гончарук.

Він пояснив, що загальна логіка програми “Велике будівництво” дуже проста.

У кожної області має бути узгоджений з Міністерством розвитку громад та територій перелік об’єктів, які область планує побудувати або відремонтувати протягом року. До 14 лютого всі області мають узгодити перелік об’єктів на будівництво з Мінрегіоном в рамках ДФРР, який для багатьох є основним джерелом фінансування.

Окремо області також мають узгодити з Укравтодором перелік доріг, які планують побудувати в рамках Дорожнього фонду. В пріоритеті — дороги до опорних шкіл та лікарень.

З усіх областей, які до 1 лютого мали подати Укравтодору ці документи, тільки шість вже мають узгоджений перелік доріг. Ще 13 планів областей — в процесі узгодження.

Решта шість областей не подали поки що жодного документа до Укравтодору та не мають чітких планів, які саме дороги вони мають ремонтувати.

Глава Уряду додав, що до наступного тижня у кожного керівника ОДА має бути конкретний план області з переліком всіх об’єктів та доріг до них. Ці плани кожен голова облдержадміністрації презентує наступного тижня в Києві на Уряді.

Нагадаємо, у Чернівецькій області у 2020 році планують збудувати низку шкіл, дитсадків та стадіонів.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Зазначається, що перший заступник голови ОДА Богдан Ковалюк провів нараду із представниками райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, на якій обговорювали шляхи співфінансування вибраних для програми об’єктів. Для добудови шкіл, зокрема, планують скерувати залишки освітньої субвенції. Частину необхідних коштів виділить Державний фонд регіонального розвитку.

До програми проєкту Уряду на Буковині увійшли:

5 закладів загальної середньої освіти

– реконструкція Горішньошерівецької ЗОШ І-ІІІ ст. Заставнівського району

– реконструкція Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ст. Глибоцького району

– реконструкція Герцаївської ЗОШ І-ІІ ст. Герцаївського району

– будівництво Усть-Путильської ЗОШ І-ІІІ ст. Путильського району

– будівництво Рідківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоселицького району

5 закладів дошкільної освіти

– с. Опришени Глибоцького району

– с. Карапчів Вижницького району

– с. Колінківці Хотинського району

– с. Луковиця Глибоцького району

– с. Недобоївці Хотинського району

5 стадіонів


– будівництво багатофункціонального спортивного майданчика ДЮСШ №4 на вулиці Івана Підкови,18-А у Чернівцях

– будівництво спортивного майданчика для гри у міні-футбол, гандбол зі штучним покриттям у Хотині

– будівництво стадіону із штучним покриттям на вулиці Головній, 265 у Чернівцях

– реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям на території НВК "Боянська гімназія"

– реконструкція спортивного майданчика зі встановленням штучного покриття в Вікнянському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. Заставнівського району.

1