Годинник на вежі Ратуші зупинився: мер Павлюк колись вважав це поганим знаком (ФОТОФАКТ)

Годинник на вежі Ратуші зупинився: мер Павлюк колись вважав це поганим знаком (ФОТОФАКТ)

10.08.2018, 15:27

Годинник на ратушній вежі Чернівецької міської ради показує неправильний час

Заступник міського голови Володимир Середюк пояснив журналістам Інформаційного агентства АСС, що годинник зламався, зараз шукають фахівців, які могли б відремонтувати складний механізм. Виявилося, що це справа нелегка, таких майстрів у місті наразі немає. 

Довідково: на чернівецької Ратуші розміщено відразу два годинника. Один показує час на ратушній вежі, а інший, подарунок міського голови Антона Кохановського (1817-1906), встановлено на фронтоні будівлі. Цей годинник, циферблат якого світився вночі, мер замовив у Празі і презентував улюбленому місту під час свого повторного обрання на пост бургомістра.

Джерело: http://acc.cv.ua/ 

Коментар BukNews:

Майстер-годинникар Орест Левицький, який  з товаришами змогли запустити свого часу головний годинник міста, розповідав цікаву історію про нього

 "Я на ратушу ходив ремонтував. Це був 1994-95-й роки. Ще до Федорука, коли мером Чернівців був Віктор Павлюк. Пригадую, коли Павлюк вдруге балотувався на мера, то підійшов якось до мене й сказав: якщо годинник буде йти, то я виграю вибори. Тоді я з ще одним майстром Олегом першими пішли його ремонтувати. Потім нас змінив Стас, нині, на жаль, вже покійний".

І хоча вибори кандидат Віктор Павлюк, як відомо, програв, поступившись посадою Миколі Федоруку, старовинний годинник на ратуші досі надійно служить громаді.

"Основна трудність була у тому, що механізм його був дуже забруднений голубами, – продовжує розповідь Орест Левицький. Тому ми все те чистили, чистили, чистили і він потрохи пішов. А потрібні для годинника деталі замовляли ще на "Кварці".

1


КОМЕНТАРІ (4)

А коли у липні 2016 він зупинився, щось я не бачив у вас статей про "знаки":)

avatar

Уважний

10 серпня 2018 16:58

Не пане Чорней, а як ви будете дивитись в очі буковинцям, коли закінчиться "ера бурбака"? Чи ці замовні пробурбаківські статейки ви теж будете тоді писати?

avatar

Юрій

11 серпня 2018 08:59

Так у него в загашнике целый салон шляп.Головными уборами Буковина всегда славилась (см. историю- под кем была, с кем  "воевала".

avatar

Юрию

11 серпня 2018 15:38

в апреле 16г каспрук откатался дать денег на капремонт часов . Хотели даже сплавить львовянам и поставить новые какие-то левые . Хорошо что не срослось . А Кошторис на ремонт где-то у каспруковских опричников валяется .

avatar

Сатана

12 серпня 2018 19:41

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.