Генпрокуратура розслідує втручання Павлюка з Буковини в діяльність нардепів Верховної Ради України

Генпрокуратура розслідує втручання Павлюка з Буковини в діяльність нардепів Верховної Ради України

05.02.2021, 12:20

Журналісти повідомили, що за заявою юристів Офіс Генерального прокурора відкрив провадження щодо втручання бізнесмена Іллі Павлюка у діяльність окремих народних депутатів України.

Джерело: Bihus.Info

Дослівно: "За заявою юристів Bihus.Info, Офіс Генерального прокурора відкрив провадження щодо втручання Іллі Павлюка у діяльність окремих народних депутатів. 

Справу відкрито за ст. 344 КК України (втручання у діяльність державного діяча)".

Деталі: В грудні 2020 року журналісти повідомляли, що група депутатів "Слуги народу" регулярно відвідує офіс Павлюка.

Починаючи з 24 листопада 2020 року біля офісу Павлюка фіксували нардепів Олега Марусяка, Дмитра Соломчука, Богдана Торохтія, Сергія Буніна і Олександра Горобця.

Сам Павлюк в ці ж дні відвідував Офіс президента через боковий вхід.

Що було раніше: Павлюк називають одним із керівників кампанії "слуг" на місцевих виборах.

Передісторія:

  • Павлюк не має жодної офіційної посади та не є політиком, у парламенті він має окрему групу депутатів "Слуги народу", яких свого часу через підозру у лобіюванні інтересів олігарха Ріната Ахметова намагався розпустити тодішній керівник ОПУ Андрій Богдан. 
  • Раніше Павлюк був соратником скандального депутата-комуніста Ігоря Калєтніка, якого в часи Януковича вважали "смотрящим" за митницею. У нього він був оформлений помічником у 2007-2011 роках. У ті часи ЗМІ називали Павлюка "королем контрабанди західної митниці".

 Українська правда

Нагадаємо, вчора ЗМІ повідомили про те, що племінник Іллі Павлюка нардеп СН Максим Павлюк  задекларував майже 2 млн гривень. Каже, що виграв у лотерею.

Народний депутат з фракції "Слуга народу" Максим Павлюк декілька днів тому задекларував 1 939 868 гривень в якості лотерейного виграшу. Про це свідчать свіжі відомості, внесені в Єдиний державний реєстр декларацій 2 лютого.

Варто зауважити, що виграш він отримав від шести різних фірм. Проте всі вони зареєстровані за однією адресою та мають одного власника.  

Єдиний державний реєстр декларацій

 Павлюк Максим Васильович - племінник бізнесмена Іллі Павлюка, народний депутат фракції "Слуга народу", заступник глави комітету ВР з питань правоохоронної діяльності та член ТСК по ДАБІ. Йому 28 років, і до цього він вже декларував такі призи - востаннє в 2020.

Нагадаємо, у грудні Bihus.info опублікували розслідування, в якому йдеться про те, що кілька народних депутатів з фракції «Слуга народу» часто відвідують офіс бізнесмена Іллі Павлюка, якого пов'язують з олігархом Рінатом Ахметовим і який працював у передвиборчому штабі Володимира Зеленського.

За даними журналістів, депутати відвідують офіс Павлюка перед голосуваннями за важливі законопроекти (зокрема, візити були зафіксовані перед голосуваннями за законопроекти про гральний бізнес, про бюджет на 2021 рік і відновлення електронного декларування).

Зокрема, за даними Bihus.info, Павлюк контролює близько 30 депутатів «Слуги народу», а координує їх у Верховній Раді Олег Марусяк.

1