Галиц и книгарни. Шоу «Слабое звено»

Галиц и книгарни. Шоу «Слабое звено»

28.06.2012, 14:29

Вот вся прогрессивная общественность осуждает Георгия Галица за то, что он взялся за книгарни. А между тем, – он прав. Ну не во всем, конечно. Прав он в выборе мишени, в том, что нащупал подлинно слабое звено. 

Говорить всерьез о том, что книжный магазин это сегодня центр культуры можно лишь тогда, когда магазин действительно эти функции выполняет: организовывает встречи с писателями, устраивает презентации книг и т.д. Иначе он просто учреждение с уснувшей продавщицей. Культурной работой занимается «Букинист» и «Украинская книга» Хавича. Все. Книжный супермаркет – коммерческое предприятие и реорганизация его не касается, насколько я знаю.

Теперь давайте оценим падение интереса к книге за последние десять лет и спросим себя – нужно ли нам столько книжных магазинов и работников этих мгазинов, которые в них умирают от скуки и безделия? Покупаете ли вы в них книги? Проверяли ли когда-либо сколько заходит в них покупателей в течении часа и с какими покупками они выходят? А выходят они обычно с шариковой ручкой, блокнотиком и др. Массовый интерес к книге объяснялся лишь тем, что когда-то она была частью индустрии развлечений. Сейчас, когда доступны в огромном ассортименте кинофильмы, когда Интернет может удовлетворить любой каприз, книга – это гурманство. А гурманов немного. И, кстати, черновицкие книжные магазины гурманов не удовлетворяют (по себе знаю). Мне жаль, что выступления против реорганизации превратились из диалога в не очень толковую перебранку. Причем к диалогу не способна ни одна, ни другая сторона.

Да, часть книгарень надо реорганизовать. Надо было еще два-три года назад. Люди там развращены безделием. Но часть! А не все! Как всегда власть подвели неуважение к людям, нежелание входить в подробности. Найди они достойное место для Марины Либановой (рук. «Букинист»), бунтующих было бы в половину меньше. Однако, всем было плевать на подробности. Имеют цурес. Либанова работала. И она не слабое звено, в отличие от многих других книгарень. Объясни представители власти сначала план реорганизации (имей они этот план) глядишь, все сложилось бы и не так скандально.

Книгарни не нужны в таком количестве. Но нужны ли на их месте банки? Ответ очевиден. В туристическом городе, каким хотят сделать Черновцы, наверно, имеет смысл поговорить о том, что на месте некоторых книгарень нужны нечто, что тоже было бы из области культуры: театрик, клуб и т.д. Но не банки, ребята, не банки. С банками угомонитесь.

И все же хотелось чтоб прогрессивная общественность сменила акцент, ударение: не против злой власти, а за здравый смысл. А против злой власти пусть борются оппозиционные политики. Они получают за это хорошие деньги. Выступать против злой власти - это бизнес, а не форма самовыражения. Но мы же прогрессивная общественность, а не бизнесмены. Не так ли? Значит выступаем бесплатно и за здравый смысл.  

Сергей Воронцов

1


КОМЕНТАРІ (22)

avatar

марина слободянюк

28 червня 2012 13:12

avatar

Sergei Vorontsov

28 червня 2012 13:34

avatar

Сергей Олейник

28 червня 2012 14:15

avatar

Сергій Воронцов

28 червня 2012 15:01

avatar

Сергій Воронцов

28 червня 2012 15:14

Гришці Галицану на минулому тижні вручили паспорт громадянина Румунії.

avatar

Паспортист

28 червня 2012 21:14

«Усе вірно: книгарні реорганізовувати потрібно, але не тим людям, що нині за це беруться — громадськість їм просто недовіряє. Позаяк «реорганізація» дуже скоро може перетворитись на «ліквідацію» без розбору. Нагадує ситуацію з «Кобзарем» на Центральній пл., зникнення якого не погіршили стан культури, але й не покращило його: натомість там міг би виникнути прекрасний ресторан чи кав'ярня, готель з видом на Садгору тощо, конкурс на створення якого могла би оголосити сама міська рада. З правильними інтер'єрами, меню, нормальними цінами і місцем для культурних подій як обов'язковою вимогою. Однак ні захисники «Кобзаря», ні ті, хто сприяв його знищенню, нічого оригінального не запропонували». (29.06.2012)

http://s-vorontsov.vkursi.com/3819.html#comment13280

avatar

Цитата С. Вишинського з vkursi.com

29 червня 2012 15:00

«Для тих забув, або, взагалі, не знає — коли знищували «Кобзар» окремі діячі марили нав«язливою ідеєю відкрити у його приміщенні МакДональдс. Тоді, до речі, завдяки Петру Кобевку та іншим небайдужим цим діячам довелося відступити. А самий головний діяч рвав на собі сорочку і кричав, що „Кобзар“ залишиться „Кобзарем“. Що з того вийшло всі ми бачимо…» (29.06.2012)

http://s-vorontsov.vkursi.com/3819.html#comment13281

avatar

Цитата З. Подкидишева з vkursi.com

29 червня 2012 15:01

««Заднім умом»… можна було б у даному конфлікті використати наступний алгоритм ( він був висказаний, але мені не вистачило волі взятися за його реалізацію, через що зараз відчуваю докори совісті і несу частинку відповідальності за те що сталося, як сталося)…
1. З самого початку не переводити конфлікт у політичну площину, оскільки рішення в політичній площині залежать від політичної доцільності. Поступки влади в питанні реорганізації, були б потрактовані, як локальна перемога опозиції (а такий месидж не допустили б навіть в демократичних країнах, не кажучи про нашу конкретну ситуацію).
2. Виходячи з цього — позиціонувати проблему, як жорстку форму (але всеж) діалогу зацікавленої громади з місцевою владою. (Тут відкриваються нові можливості — від відтермінування рішення обл.ради, до прямих домовленостей про найменш болісний, поетапний та прозорий процес реорганізації, який у ЗМІ подавався б з двох сторін а) перемога громадянського суспільства б) влада — прислухалась до волі виборців і йде з ними на діалог. Обидва ці месиджі є позитивними і були б сприйнятними для обох сторін конфлікту. )
3. На публічних та (особливо) непублічних зустрічах по цьому питанню, поряд з критикою та прогнозом негативних наслідків повинен іти месидж про готовність співпраці — задля вирішення цього конкретного питання… Містком для обговорення цього питання могли стати т.зв. «громадські ради», які власне для того і створені, але ніфіга не діють…
4. Механізми тиску… Тут я б говорив про стратегічну помилку, оскільки Тиск на Г.Галиця є невиправданим. ІМХО — не можна послати в нокаут боксерську грушу… За моєю субєктивною думкою, роль пана Г.Г. є роль груші, яка приймає удари від суспільства і опозиції. Він гідно з цією роллю справляється, акумулюючи на своїй персоні весь негатив. Пан Г.Г. розуміє це і у нього на критику виробився імунітет… Саме тому вірніше було тиск направити на секретаря міської ради, при цьому запропонувавши йому «мирний договір», по якому більшість інтересів книгарнь і їх читачів були б враховані, натомість в.о. голови міста отримав би імідж людини, яка любить своє місто, розуміє його проблеми, знає міфи про нього і взагалі мислить стратегічно… Коротше, знову ж таки, — обидві сторони з честю виходять з ситуації…

Але цьому не судилося статися, оскільки за діло взялася опозиція… Тепер її слід називати «Ніцшеанською», оскільки вона завжди користується правилом «Падающего — подтолкни» і крім пафосу та деструктиву нічого для вирішення цього питання не зробила…» (29.06.2012)

http://s-vorontsov.vkursi.com/3819.html#comment13282

avatar

Цитата М. Шморгуна з vkursi.com

29 червня 2012 15:02

avatar

Вадим Пелех

29 червня 2012 18:27

avatar

Юрій Чорней

29 червня 2012 18:47

avatar

Сергій Воронцов

29 червня 2012 20:33

Пане Олійнику! Схаменіться й перестаньте верзти маячню, тим паче ображати гідність журналістів, яких Ви так полумяно закликали стати на амбразуру збереження (ні-ні, не книгарень, а) РОБОЧОГО МІСЦЯ для Вашої дружини. Щоб Ви краще зрозуміли перефразую: занадто вже  довго Ваша благовірна гріла свою верхню потовщену частину ноги у казеному кріслі, отримуючи заробітню плату за рахунок пересічних буковинців-платників податків! Та й взагалі, спустіться на землю - дружина Ваша була не власником книгарні чи приватним підприємцем, а директором комунального підприємства, КОМУНАЛЬНОГО (!!!) (може Вам по літерах написати, щоб Ви врешті-решт уже зрозуміли різницю між комунальною та приватною власністю), долю яких вирішує обласна рада, а не зацікавлені особи.

 

І останнє: зрозумійте Ви вже нарешті, що радянська "водка-сєльодка" й "посмертні посади" вже відійшли у небуття, а на дворі уже не брєжнівський застій, а 21 століття з усією його бурхливістю та динамікою. Гадаю, у найрозвинутіших країнах світу Ваша теза "о врєдє інтернєта" викликала би мінімум усмішку, адже, впевнений, що ані в США, ані в країнах ЄС не бракує інтелігентних читаючих людей, для яких електроні книги стали вже нормою.

avatar

С.Олійнику

02 липня 2012 10:59

Громадськість? 25 осіб віком від 20 до 70 років - це і є та "багатотисячна громадськість м.Чернівці, обурена діями влади"? Де вона та громадськість? А от про "Кобзар" не треба. Його свогог часу не обласна рада знищила на догоду одному приватному підприємцю, а колишній мер всіх часів і народів, а також улюбленець всіх соціально-незахищених громадян сонцесяйний М.Федорук. Доречі, рік тому він перетворився з незрозумілих тим самим інтелігентним читаючим людям причин на символ "боротьби з тиранією та диктатурою", уособленням яких був протягом добрих 10-ти років. Цікаво, де Ви тоді були пане Вишинський - присягали на вірність праху маршала Антонеску чи пили на брудершафт з активістами Ноа Дряпти? Де тоді була Ваша пекучо-активна громадська позиція і підяким кутом роки 4 тому Ви дивилися на ту саму М.Лібанову? Згадайте, подумайте, зважте...

avatar

С.Вишнському

02 липня 2012 11:10

Ха-ха-ха. Класний "закос" під Лютера! Хоча невдалий трошки вибір для наслідування, адже Мартін почасти грішив книгоспалюванням, ну а М.Лібанову взагалі, так би мовити, "усунув від керівництва комунальною власністю" у радикальний спосіб. :) Та й прибити би ці тези необхідно на відповідних дверях...

 

1. За такою ж логікою можна стверджувати, що поганий лікар краще, ніж відсутність хорошого. Це нічого, що "пацієнт більше мертвий, ніж живий", головне - процес, решта - дрібниці не варті уваги.

2. А кого Ви хочете ощасливити, зберігши доісторичної форми підприємтсва книжкової торгівлі? Їхніх директорів чи може їх родичів? Інтереси скількох буковинців Ви виражаєте та захищаєте?

3. Питання громади і влади актуальне ще з часів Риму, тому не треба його "пришивати" до цього конкретного випадку, адже якщо провести соцопитування, то виявиться, що представники сучасної громади м.Чернівців воліють побачити замість книгарень інтренет-клуби, інтернет-кавярні етс., а не допотопні радянського кшталту "ізби-чітальні", у яких, за невеличким винятком, все одно ніхто нічого не купує.

4. Скрізь у світі люди, які досягли пенсійного віку, з радістю йдуть на заслужений відпочинок, або ж реалізують себе у якості громадських діячів, або продовжують управлінську карєру у приватних бізнесових структурах. В нас всі чомусь (?!) намагаються "забетонувати" за собою будь-яке робоче місце на довгі роки, з плином яких намагаються працювати все менше, а отримувати все більше.

5. У світі взагалі немає комунальних книгарень - книгарні прерогатива приватного бізнесу; в Україні - це пережиток мабуть любимого Вами СРСР. Державної підтримки потребують не книгарні, а бібліотеки (той же Рим). Поцікавтесь, які функції виконує сучасна бібліотека у розвинених країнах світу й Вам одразу все стане зрозуміло.

Щодо мутузки. Людина, яка відчуває, що зашморг от-от затягнеться, ніколи шиї у тому зашмогру не залишить. Тим паче, якщо той зашморг затягувався протягом останніх 5 років. Чекають на "омріяну мить" лиш самогубці та люди, які внаслідок тих чи інших факторів втратили почуття реальності.

Щодо влади. За Вашею ж логікою виходить, що всі директори книгарень - комунальних підприємств - і є тією самою ВЛАДОЮ. Чим вони відрізняються від директорів інших КП міста? Маємо те, що маємо.

avatar

Ю.Чорнею

02 липня 2012 11:46

avatar

Сергей Олейник

03 липня 2012 13:11

нЕгодяй пишется через "Е"

avatar

литератор

03 липня 2012 15:44

Ага, а ще анОнимщик, вЫдает і хочешЬ. Це капєц повний, а не читаюча інтелігентна людина! І воно ще претендує на те, щоб представляти інтелігенцію міста... Треба спочатку навчитися грамотно писати...

avatar

читач

03 липня 2012 17:13

"Зри в корень!"

avatar

Читачу та Літератору

03 липня 2012 18:45

avatar

Marina Libanova

04 липня 2012 02:14

"Вы жалейте, наконец, сам город, который заполнен теперь плохо образованными и слабо культурными массами, которые вырвавшись из ближних и дальних сёл и районов в надежде на лёгкий труд и теплый туалет, так и не смогли забыть  «рідну хатинку, свіженьке молочко, вишневий садочок», так и не   нашли себе покой и применение в скучной жизни многоэтажек и малогабариток. Да, у них не наработан навык к чтению, да и к учению тоже не очень. А вот к пустому разглагольствованию – это сколько хотите! Они просто извергают ядовитые потоки критики ,но , как правило, не всегда связной речью. Следом за ними подрастают такие же малограмотные детки, но и они были частыми посетителями магазина, и для них здесь специально завозилась мишура из открыток, разрисовок, наклеек.", - эт Вы, Марина Львовна, видать так о г-не В.Павлюке и его сынишке М.Павлюке так отзываетесь?

avatar

Владимир Загриновский

05 липня 2012 10:27

avatar

Sergei Vorontsov

05 липня 2012 21:33