Доля Довганича в руках Юлика і опозиції? У питанні реорганізації чернівецьких книгарень міська влада рухається у фарватері обласної (+скріншоти)

Доля Довганича в руках Юлика і опозиції? У питанні реорганізації чернівецьких книгарень міська влада рухається у фарватері обласної (+скріншоти)

06.09.2013, 01:20

Кандидат на посаду Генерального директора обласного комунального підприємства «Буковинська книга»  Віктор Довганич сподівається ще раз пройти процедуру затвердження на цю посаду.  В ексклюзивному коментарі BukNews  він підтвердив, що постійна комісія обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (голова комісії – Олександр Смотр)  ще раз розгляне питання  "про призначення Т.В.О. директора комунального підприємства, щоб ТЕРМІНОВО зареєструвати «Буккнигу». Згідно з його сподіванням, це станеться ще до 20 вересня 2013 року. Засідання постійних комісій традиційно проводять перед сесією, а сесію призначено саме на цю дату.  Як стверджує претендент на посаду, «подання на призначення робить голова ОДА або його перший заступник. Обмежень щодо повторного голосування немає». Тож для того, щоб спробувати вдруге вступити в ту саму ріку, йому потрібно знову заручитися підтримкою губернатора Папієва або його першого заступника Галиця.

Крім Віктора Довганича на цю посаду претендувало ще четверо осіб. Проте постійна комісія облради, пославшись на те, що не має повноважень з конкурсного відбору керівників комунальних підприємств, в тому числі майбутнього керівника «Буковинської книги»,  ще в першій декаді червня ц.р. рекомендувала ОДА визначити єдину кандидатуру та внести її на розгляд на черговому засіданні комісії. Обласна державна адміністрація, очевидно, вибір зробила і поставила на Віктора Довганича.  На черговому засіданні профільної комісії  саме його кандидатура розглядалася, як єдина узгоджена і рекомендована ОДА.

 Проте першого разу, нагадаємо, для призначення Віктора Довганича в.о. Гендиректора забракло голосів.  Всього у засіданні комісії, яке відбулося  15 серпня, взяли участь 7 депутатів. Для ухвалення позитивного рішення потрібно було, щоб "за" проголосували усі семеро. Проте депутат від "Фронту Змін" Сергій Юлик проголосував проти, а депутат Малімоник утримався. Як вказують джерела BukNews, не підняли руки "за" Довганича депутати Шилепницький і Харабара, проте їхні голоси все одно зарахували, як подані "за".

І ось тепер пан Довганич обіцяє, що буде друга спроба. Водночас на третьому голосуванні, якщо друге так само виявиться провальним, претендент  наполягати не буде. А на друге йде тільки тому, «що  ті ж люди, які  голосували за нього під час призначення в.о. директора «Букініста» вдруге цього не зробили, бо їм КАТЕГОРИЧНО заборонили». Що саме він має на увазі кандидат ширше пояснив у своєму блозі: «Депутат Сергій Юлик, просив не підставляти його перед партійним керівництвом, і що його три дні гвалтували минулий раз, коли він проголосував за моє призначення в.о. директора «Букініста», і щоб я не ображався, нічого особистого, це питання політичне. Зрозуміло, що цю позицію він доніс і до іншого депутата від «Фронту Змін» пана Малімоніка, який просто утримався».

Очевидно, що зробити депутатів зговірливішими покликаний тиск з боку управління економіки Чернівецької міської ради, яка в питанні реорганізації чернівецьких книгарень повністю рухається у фарватері влади  обласної. (Див. фото bukinfo.com.ua). Тим часом від міської влади, як від формального власника приміщень, що їх  займають книгарні, насправді багато залежить. Наприклад, реструктуризація боргу за оренду.  І якби міська рада мала власну позицію з цього питання, а не діяла у тісному тандемі з областю, вона б це питання легко вирішила. Натомість маємо підстави  говорити про те, що міське самоврядування підігрує обласному...

Про неприємні дзвінки з департаменту економіки з погрозами розірвати угоду про оренду, якщо борг не буде погашено, вже публічно заявили працівники «Букініста». Можна припускати, що в інших книгарнях ситуація не краща. Відмовившись  реструктуризувати  борг  і одночасно звинувативши у цьому депутатів від опозиції провладна депутатська більшість відповідної комісії міської ради фактично вступила у тиху  війну з книгарнями. Очевидно, що через таку форму психологічного тиску опозицію хочуть поставити перед вибором: дати необхідні голоси за призначення визначеного владою кандидата на посаду гендиректора "Буковинської книги", який нібито повирішує всі проблемні питання, чи почути гучні звинувачення в економічних проблемах книгарень. Принаймні так подає цю ситуацію зацікавлена особа Віктор Довганич – претендент на керівне крісло: «бо буде гаплик книгарням!» Таке собі замкнене коло. Посилити цю війну нервів якраз і покликані постійні погрози книгарням з боку орендодавців. Хоча борг за оренду, наприклад, у того ж «Букініста» виник саме через провальний процес реорганізації. 

Насправді причинно-наслідково зв’язку між боргом, його реструктуризацією і реєстрацією «Буковинської книги» немає. Усе це одна лише гра нервів, щоб хоч якось нарешті завершити скандальний процес, затіяний владою вже понад рік тому. Завершити його влада ніяк не може. Адже зареєструвати «Буковинську книгу» може тільки керівник, а якраз його наразі й не можуть призначити.  Пропозиція голови Чернівецької обласної ради Михайла Гайничеру, яку він вкотре висловив у листі на ім’я народного депутата України Максима Бурбака, запропонувавши йому  самому внести кандидатуру на цю посаду не більше, ніж відволікаючий маневр. По-перше, як вже зазначалося вище, подання, яке розглядає профільна комісія, вносить не народний депутат, а губернатор чи його перший заступник. А, по-друге, така пропозиція це ще один зручний привід  у разі провального голосування за будь-якого кандидата звинуватити потім опозицію. Як образно висловився з цього приводу Віктор Довганич, «потім будуть розглядати ВСІ кандидатури, в т.ч. і яку ЗАПРОПОНУЄ  Бурбак на СЕСІЮ про призначення без в.о.  От тоді буде момент істини, пройти через зал засідань!

Вирішити проблему заборгованості орендної плати – питання  доброї волі міського керівництва. Тим, хто забув нагадаю: ще 20 травня 2011 набули сили Закону України зміни «до статті 2 Закону України  "Про приватизацію невеликих державних підприємств   (малу приватизацію)" щодо заборони приватизації  приміщень, де розміщуються бібліотеки, книгарні  та державні видавництва».  «Таким чином з-під загрози приватизації, видворення, ліквідації виведено тисячі бібліотек, сотні книгарень, десятки видавництв. Це, безумовно, значна передумова розвитку національної культури, літератури», - йшлося в повідомленні прес-служби президента Януковича з цього приводу. І влада це чудово знає. Бо хіба не на цей закон посилалися ініціатори реорганізації комунальних підприємств, коли обіцяли, що книгарням нічого не загрожує? Посилання на норму закону навіть пропонували записати до відповідного рішення Чернівецької обласної ради. (Так ніби Закон України потребує якогось підтвердження від чернівецьких чиновників).  Тепер, коли влада погрожує книгарням розірвати з ними договори оренди через борги, логічно постає питання: коли влада брехала – тоді, коли обіцяла, що з книгарням нічого не загрожує, чи бреше тепер? (Про можливу мету такого залякування написано вище).

Всюдисущий претендент на посаду Гендиректора має відповідь і на це питання: «Тепер! Тим більше влада про вигнання не говорить. Ніхто нікого не вижене! Але оренду платити потрібно. Директори паразитують, в тому числі і на підтримці журналістів, вони повністю запустили роботу, правда, і з об’єктивних причин», - відповів  Віктор Довганич на питання BukNews.

Важко не занедбати роботу, коли вже більше року перебуваєш у невизначеному становищі. То може краще владі, а не грати на нервах, а хоч зараз визнати власну помилку, скасувати рішення про реорганізацію і дати людям спокійно працювати? А активному кандидатові на керівне крісло підшукати собі інше місце роботи , тим більше, що для нього все рівно чим керувати – видобутком гравію чи підприємствами сфери послуг.

Buknews


1


КОМЕНТАРІ (4)

Геть Чернівецького "шарикова" від книгарень!

avatar

Чернівчанин

05 вересня 2013 20:07

Всі такі розумні, а працювати ніхто не хоче!

avatar

книгарні

05 вересня 2013 22:44

Ну невже папієв такий тупий, щоб робити подання на це чмо? 

avatar

Юрій

06 вересня 2013 09:13

Знову Папієва якийсь "добрий" радник підставив.Ну неможе поважаюча себе людина проголосувати за призначення баньщика-пристосуванця головним букіністом краю. Про що думали радники ?

avatar

Ляп

06 вересня 2013 10:09