До 1 липня буковинці отримають листи щастя від податкової про сплату за землю, податку на нерухоме майно та транспортного податку за VIP-авто

До 1 липня буковинці отримають листи щастя від податкової про сплату за землю, податку на нерухоме майно та транспортного податку за VIP-авто

19.06.2015, 11:41

Що 1 липня платникам приносить?

Чимало податкових подій очікує платників податків саме з 1 липня 2015 року, про основні із них докладніше:

-                з 1 липня електронне адміністрування ПДВ запрацює на повну.

Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі (до 1 липня 2015 року або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення терміну перехідного періоду) платники податку самостійно зараховують на електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.

Після закінчення тестового режиму для реєстрації податкових накладних в ЄРПН платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН "вхідними" податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та (за недостатності таких сум) коштами на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.

З 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.

-                з 1 липня 2015 року платники єдиного податку ІІІ групи повинні застосовувати в своїй господарський діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО (касові апарати).

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року внесено зміни до Податкового Кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Згідно цього Закону, підприємці – платники єдиного податку 2 (з 01.01.2016р.) та 3 (з 01.07.2015р.) груп повинні в подальшому використовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій.

Платники єдиного податку 2 і 3 груп не застосовують РРО лише при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. В решті випадків застосування реєстраторів є обов’язковим.

При цьому, платники єдиного податку 2 і 3 груп, які з 01.01.2015 до 30.06.2015 року включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

-                До 1 липня громадяни отримають податкові повідомлення-рішення з вимогою про сплату плати за землю, податку на нерухоме майно та транспортного податку.

У громадян, які отримають ці повідомлення, є 60 днів на сплату. Впродовж цього часу можна й уточнити податкові зобов»язання, якщо незгодні з нарахуваннями. Для цього необхідно звернутися до територіальних органів ДФС для уточнення податкових зобов´язань.

Державна податкова інспекція у м.  Чернівцях просить мешканців нашого міста відповідально ставитись до сплати податків.

 

Не відкладайте сплату земельного податку на останній день

Щороку громадянам - платникам земельного податку до 1 липня направляються податкові повідомлення-рішення з вимогою про сплату за землю.  Сплатити необхідно протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення-рішення, тобто до 29 серпня.

Нагадуємо, що відповідно до  ст. 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, як юридичні так і фізичні особи.

Законодавством для фізичних осіб передбачено низку пільг щодо сплати земельного податку.  Зокрема, відповідно до п.281.1 ст.281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.

Для зазначених осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;  для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Зауважимо, що громадяни, які мають підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинні подати до органів податкової служби документи, що посвідчують їх право на пільгу.

Вже чимало чернівчан отримали податкові пові­домлення-рішення, але громадяни мають право і самостійно звернутися до податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки для отримання повідомлення.

Відкладати сплату земельного податку до останнього дня не варто, адже з наступного дня граничного строку діючим законодавством передбачено застосування штрафних санкцій: у разі затримки сплати податку до 30 днів – 10%, більше 30 днів – 20% від суми податкового боргу.

 

Власники VIP-авто до 1 липня отримають податкові повідомлення

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Згідно зі статтею 267 Податкового кодексу України, обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування громадян - фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Сектор комунікацій ДПІ у м.  Чернівцях

1