Для підгодівлі диких тварин лісівники Буковини заготовили та закупили 80 тонн сіна, більше 100 тонн різних зернових культур

Для підгодівлі диких тварин лісівники Буковини заготовили та закупили 80 тонн сіна, більше 100 тонн різних зернових культур

05.01.2018, 16:23

У горах випав сніг. І одразу єгерська служба разом з працівниками державної лісової охорони державного підприємства «Путильський лісгосп» (директор Петро Фрей) поспішили вивезти у ліс корми для підгодівлі диких звірів.

Співробітники Яблунецького та Сергіївського лісництв, одних з найвисокогірніших на Буковини, наповнили годівельні майданчики, розташовані на території держлісфонду, кукурудзою, зерновими (на фото). Почасти важкі мішки з поживою для оленів, косуль, кабанів та інших диких тварин довелося путильським лісівникам вручну нести крутими гірськими стежками, завіяними сніжними заметами.

«З настанням зими, коли природних кормів лісовим звірам не вистачає, усі користувачі мисливських угідь займаються їх підгодівлею, причому в горах більш інтенсивно, аніж у рівнинних лісах, – розповідає Василь Гав’юк, головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ. – Користувачі мисливських угідь зобов’язані забезпечити комплекс заходів, спрямованих на охорону та відтворення диких тварин, збереження і поліпшення середовища їх перебування. Ця вимога обумовлена чинним законодавством, а також в договорах про умови ведення мисливського господарства, укладеними Чернівецьким обласним управлінням лісового господарства з усіма користувачами. Її невиконання тягне за собою розірвання договору та позбавлення права користування мисливськими угіддями».

Тваринам важко у цей період. Тому біля місць їх постійного перебування, на шляхах міграції кожний держлісгосп, що входить в сферу управління ЧОУЛМГ, облаштував спеціальні годівниці. Причому для молодняка споруджено окремі годівельні майданчики. Впродовж усього року лісівники турбуються про наявність у лісі солонців для звірів.

 «Держлісгоспи області заготовили цього року понад 80 тонн сіна, 70 тонн кукурудзи, 30 тонн інших зернових для підгодівлі диких тварин, а також кормові віники з гілок верби козячої, топінамбуру, малини та кропиви Взимку лісові звірі знайдуть поживу на кормових полях, підготовлених для них лісівниками. Окрім того, при сильних снігах наші держлісгоспи використовують наявну техніку для розчищення для звірів доріг у лісі, а для косуль, які сплять на землі, розчищаємо цілі галявини», – розповідає Василь Гав’юк.

 Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

Світлина від BukNews.

 Світлина від BukNews.

1