Депутат Чернівецької обласної ради заявила, що з першої сесії винесла урок політичних ігор, обману і зради

Депутат Чернівецької обласної ради заявила, що з першої сесії винесла урок політичних ігор, обману і зради

02.12.2015, 13:57

Враженнями від першої сесії Чернівецької обласної ради поділилася депутат Оксана Білек (фракція БПП "Солідарність"). Про це вона написала на своїй сторінці у ФБ. 

- Що ж, позаду залишилися мої перші передвиборчі перегони, чекання остаточних результатів. Відбулася перша сесія облради. Мені вручили посвідчення та значок депутата. Тепер на повний голос заявляю – Я ДЕПУТАТ Чернівецької обласної ради VII скликання, - повідомила Оксана Білек. 

Маю зізнатися, що відчуття зовсім нові для мене. Я відчула відповідальність перед людьми, перед майбутнім Буковини. На жаль, з першої сесії отримала урок політичних ігор, обману і зради… Але це не смертельно, а значить зробить нас сильнішими.

До крайового Буковинського парламенту пройшли 10 політичних сил. Всі заявляли про зміни, кожен з депутатів наділений мудрістю, інтелектом, амбіціями, які допомогли їм обрати свого поводиря - Івана Мунтяна від ВО «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-регіонали активізувалися проти міцного середняка Фищука за день до першої сесії облради

В результаті депутатського волевиявлення головою Чернівецької обласної ради обрано лідера буковинських "батькіщинівців" Івана Мунтяна. Переконливою більшістю голосів він переміг свого єдиного конкурента Олександра Фищука. 

Видання БукІнфо поцікавилося в місцевих політиків, що вони думають про обрання головою облради Івана Мунтяна.

Віталій Мельничук, ВО "Свобода":

"Під час обговорення я чітко зазначив, що при старій системі влади, при режимі Януковича і після, депутати обласної ради дуже слабко впливали на перебіг подій в області. Саме для підвищення статусу депутата, щоб громада могла впливати на владу, потрібно міняти владу. Теперішні керівники адміністрації, які претендували від Блоку Петра Порошенка, апріорі не змогли би це зробити, бо вони мислять старими категоріями і старих тягнуть у владу. Натомість молоді політичні сили, які представлені і"Свободою", змогли би реалізувати перед людьми те, що ми оголошували в наших програмах. Натомість, коли від "Батьківщини" та від молодих політичних сил було висунуто кандидатів, то ми зможемо виконувати те, що потрібно для громади. Персоналії тут грають значно меншу роль, ніж політичні сили, які їх представляють"

Також Віталій Мельничук зазначив, що кандидатуру "радикалки" Інги Маковецької на посаду першого заступника голови облради фракція"Свободи" підтримує.

Роман Ванзуряк, "Народний контроль": 

"Ми повинні розуміти, коли відбувалися вибори, ніхто не думав, що до обласної ради, - думаю, це вперше в історії, - увійде десять фракцій. Так чи інакше, відбуваються політичні рішення, політичні амбіції. В цьому контексті однаково потрібно було обирати голову обласної ради. Це не найкращі були пропозиції. Були кандидати, які мають більше досвіду й компетентності працювати. Але ми розуміємо, що певною частиною залежні від кількості депутатів. Тобто є найбільші фракції, які можуть претендувати, є менші, які можуть погодити з іншими політичними силами, та вималювати певний формат. В даному випадку, так вийшло, що друга фракція за чисельністю отримала голову обласної ради. І вималювалася майбутня більшість чи майбутній формат. Я вважаю, що він не є стабільним, бо можуть відбуватися певні зміни цього формату в частині обрання заступників, комісій тощо. Тобто я глибоко переконаний, що це скликання буде цікавим. І величезний талант треба мати тому, хто головуватиме, балансувати ситуацію в раді"

Роман Ванзуряк зауважив, що депутатів чекають важливі рішення в прийнятті бюджетних питань, впровадження процесу децентралізації тощо. Щодо виборів заступників голови облради, то фракція "Народного контролю" пропонувала взяти паузу й обговорити кандидатури.

Іван Шевчук, БПП "Солідарність": 

"Ми висували кандидатуру Олександра Фищука. Як бачимо з результатів голосування, вся фракція підтримала його. Але що сьогодні відбувається. Найбільша політична сила, яка отримала підтримку буковинців, може не бути представленою в керівному складі ради. На скільки ми бачимо, вже не тільки керівний склад, але й не будуть віддані й комісії під головування. Ми бачимо, що підтримали представника від "Батьківщини" в повному складі і "Опозиційний блок", і "Наш край". Сьогодні незрозуміла ситуація. Ми створили депутатську фракцію, я подав головуючому на озвучення, що хочемо взяти перерву відповідно до регламенту обласної ради для проведення консультацій керівників депутатських фракцій та уповноважених представників про те, що відбувається в раді. Як би не було, найбільші фракції облради, це "Солідарність", "Батьківщина" та"Аграрна партія", а першого заступника обирають не від них. Але голова ради не зачитав нашу заяву, проігнорував. Не знаю чи будемо приймати подальше голосування за заступників"

Зазначимо, що БПП "Солідарність" фактично домігся оголошення перерви в сесійному засіданні та не допустив голосування за заступників голови облради.

Частково використано матеріали molbuk.ua

1


КОМЕНТАРІ (2)

avatar

Myhajlo Tokarjuk

02 грудня 2015 20:17

Так подивишся-розумна людина, а пише таку дурню !

avatar

1-му

03 грудня 2015 16:31