Депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин перевірив хід робіт з облаштування нової ПЛР – лабораторії

Депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин перевірив хід робіт з облаштування нової ПЛР – лабораторії

12.09.2020, 12:39

Кошти на ремонт та обладнання у розмірі 3, 5 мільйонів гривень виділила міська рада, об’єкт планують здати вже у жовтні.   

Свіжа фарба, нове покриття, якісна система вентиляції, металопластикові перегородки. Саме так сьогодні виглядає приміщення у першій міській лікарні Чернівців, де невдовзі запрацює нова ПРЛ – лабораторія. 

Кошти на її обладнання у розмірі 3, 5 мільйонів гривень виділила міська рада. За словам депутата Віталія Михайлішина – це важливий крок у боротьбі з вірусом, адже весь цей час місто користується потужностями обласної лабораторії, біля якої постійні черги. 

«Відповідно, є ризики для тих, хто стоїть в черзі. До того ж втрачається дорогоцінний час,  - говорить Михайлішин. – А ми ж розуміємо, що вчасне виявлення вірусу – це більші шанси на вчасну якісну медичну допомогу та швидше одужання». 

За словами завідувачки бактеріологічної лабораторії Алли Данчук, лабораторія зможе виявляти не лише COVID 19, а також інші мікроорганізми – вірусний гепатит, папілома, дитячі вірусні інфекції – кір, дифтерію, кашлюк тощо. 

«Ми дуже вдячні депутатському корпусу, у тому числі й Віталію Михайлішину за підтримку і фінансування, - зазначив генеральний директор Чернівецької міської лікарні №1 Анатолій Петричук. – Сподіваємося, що вже у жовтні в цій лабораторії почнуть робити перші дослідження».

Віталій Михайлішин у свою чергу пообіцяв підтримувати лікарів, особливо у цей непростий час боротьби з вірусом. Зокрема, вирішити  питання додаткового оснащення для якісної роботи рентгенологічного апарату.

Світлина від Yurii Chornei.

1